Myśląc z Wojtyłą… o Bogu
Debata 19 listopada 2013

Na prośbę organizatorów zapraszamy na cykl debat „Myśląc z Wojtyłą...” przygotowujących do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Inicjatorem spotkań jest Kardynał Kazimierz Nycz.

W pierwszej debacie otwierającej cykl – „Myśląc z Wojtyłą… o Bogu”udział wezmą: o. prof. dr hab. Jan Andrzej Kłoczowski OP, dr hab. Elżbieta Adamiak, prof. dr hab. Zbigniew Mikołejko. Poezję Andrzeja Jawienia (Karola Wojtyły) czytać będą: Anna Nehrebecka, Andrzej Seweryn. Prowadzenie: Marek Zając.

Spotkanie odbędzie się 19 listopada (wtorek), godz. 18.00, w Domu Arcybiskupów Warszawskich, ul. Miodowa 17/19.

„Myśląc z Wojtyłą” to cykl spotkań w Domu Arcybiskupów Warszawskich przygotowujących do kanonizacji bł. Jana Pawła II. Czy aureola, pomniki i hagiografie nie przesłoniły nam osoby Karola Wojtyły-Jana Pawła II, a zwłaszcza jego myśli? Przed kwietniową kanonizacją zapraszamy na cykl comiesięcznych spotkań i dyskusji, które na nowo odsłonią dziedzictwo przyszłego świętego. Chcemy także patrzeć w przyszłość człowieka, Kościoła, Polski, Europy – myśląc z Wojtyłą.

W następnych miesiącach aż do czasu kanonizacji odbędą się kolejne debaty: o człowieku, Europie, Kościele, Polsce i młodzieży.

Na cykl spotkań zapraszają: Kard. Kazimierz Nycz oraz Papieski Wydział Teologiczny w Warszawie, kwartalnik „Więź”, Centrum Myśli Jana Pawła II, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, Klub Inteligencji Katolickiej w Warszawie, Instytut Papieża Jana Pawła II.

Źródło: informacja przygotowana dla mediów przez organizatorów debaty.

Plakat spotkania

Dod. Joanna Solak 15.11.2013 o 16.12, akt. 19.11.2013 o 9.59