Międzynarodowy Dzień Maryjny

Maryja Matką naszej Wiary

Czuwanie w ramach Międzynarodowego Dnia Maryjnego

Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej w Loretto
12/13 października 2013 r.

W Watykanie 12 i 13 października 2013 roku odbędzie się Międzynarodowy Dzień Maryjny pod hasłem „Błogosławiona jesteś, któraś uwierzyła” organizowany przez Papieską Radę do spraw Nowej Ewangelizacji. Ojciec Święty zaprosił dziesięć sanktuariów maryjnych na całym świecie do włączenia się w to międzynarodowe czuwanie modlitewne związane z Rokiem Wiary. Przewidziano połączenia z Rzymem za pomocą łączy telewizyjnych. Czuwanie w ramach Międzynarodowego Dnia Maryjnego trwać będzie od godz. 18.00 do 22.00. Do włączenia się w nie zaproszono obok Jasnej Góry sanktuaria w Lourdes (Francja), Banneux (Belgia), Nazarecie (Izrael), Buenos Aires (Argentyna), Aparecidzie (Brazylia), Nairobi (Kenia), Akita (Japoni), Vailankanny (Indie) i Waszyngtonie (U.S.A.). Modlitwa trwać będzie równolegle w różnych miejscach świata i w różnych językach.

Na modlitwę w Dniu Maryjnym w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem zapraszamy do Loretto wszystkie grupy maryjne, rodziny i indywidualnych wiernych, którzy w szczególny sposób czczą Błogosławioną Dziewicę Maryję.

Program:

Noc z Maryją w Loretto
Sobota, 12 października

gorąca herbata, zawiązanie wspólnoty w Sanktuarium
modlitwa w łączności ze wszystkimi wiernymi na świecie (przez TV)
różańcowa procesja światła z Loretto (z relikwiami Krzyża Świętego oraz figurą Matki Bożej Loretańskiej) do parafii Wniebowzięcia NMP w Kamieńczyku (trasa o długości 5 km, prosimy zabrać lampiony i inne źródła światła)
Msza Święta w Kamieńczyku, zawierzenie świata Niepokalanemu Sercu Maryi
Powrót do Loretto (i dalej do domu) własnym środkiem transportu, cd. czuwania
zakończenie modlitwy

Dzień Maryjny w Loretto