Dziedziniec Dialogu
Warszawa, 12 września - 12 października 2013

Więcej szczegółówTUTAJ

Debaty podprowadzające „Twarzą w twarz”
(I piętro, Centrum Myśli Jana Pawła II)

12 września, godz. 18.00 „Przestrzenie dialogu. Czy umiemy rozmawiać?”

19 września, godz. 18.00 „Czy święty może być Supermenem? O dialogu sacrum z popkulturą”

26 września, godz. 18.00 „Miłosny wymiar Solidarności”

3 października godz. 18.00 „Pogaństwo. Istnieje i dzieli?”

1–14 października

Wystawa „Papież dialogu - Papież spotkania”. przed bramą Uniwersytetu Warszawskiego

7-9 października

pokazy filmowe, kino Muranów („Lourdes”, „Ludzie Boga”, „Siódma pieczęć”).

10 października

przestrzeń duchowa (sesja medytacji z wprowadzeniem – prowadzi Wspólnota Medytacji Chrześcijańskiej, Kościół Środowisk Twórczych).
odsłonięcie Ławeczki ks. Jana Twardowskiego, Skwer im. Ks. Twardowskiego.
panel „DO ŹRÓDEŁ DZIEDZIŃCA”. Prelegenci: prof. Zbigniew Stawrowski, o. Wiesław Dawidowski OSA, prof. Andrzej Eliasz, Hanna Wróblewska. Prowadzenie: dr Michał Łuczewski. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Wstęp za zaproszeniami.
debaty w kontenerze na Placu Zbawiciela (do 20:00).

11 października

debata „Wiara a nauka”. Paneliści: kard. Gianfranco Ravasi, ks. prof. Michał Heller, prof. Krzysztof A. Meissner, prof. Łukasz A. Turski, prof. Piotr Węgleński. Prowadzenie: prof. Piotr Gutowski. Uniwersytet Warszawski. Wstęp wolny.
debata „Wiara a kultura”. Paneliści: kard. Gianfranco Ravasi, Anna Karoń-Ostrowska, Jacek Dukaj, prof. Andrzej Mencwel, Andrzej Seweryn. Prowadzenie: Jerzy Sosnowski. Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana. Wstęp za zaproszeniami.
debaty w kontenerze na Placu Zbawiciela (do 20:00).
przestrzeń duchowa – kościół św. Anny (Msza Święta oraz modlitwa).
Teatr Polski, spektakl: „Irydion”. Wstęp za zaproszeniami.

12 października

przestrzeń duchowa, „strefa ciszy” – Kościół Środowisk Twórczych (do 20:00).
przestrzeń duchowa; wspólna Eucharystia, liturgia godzin, adoracja i śpiew – Wspólnoty Jerozolimskie (do 20:00).
debata „Wiara a społeczeństwo”. Paneliści: kard. Gianfranco Ravasi, prof. Irena Lipowicz, prof. Jerzy Kłoczowski, prof. Krzysztof Pomian, Aleksander Smolar, prof. Andrzej Zybertowicz. Prowadzenie: Zbigniew Nosowski. Galeria Porczyńskich. Wstęp za zaproszeniami.
„Otwarte Seminarium” – zwiedzanie przestrzeni Seminarium Duchownego
Teatr Pantomimy „Moralitet współczesny”, skwer przed Kościołem Sióstr Wizytek oraz przed Kościołem Seminaryjnym (do 19:00).
przestrzeń duchowa; nabożeństwo Słowa w kościele św. Trójcy.
debaty w kontenerze na Placu Zbawiciela (prawdopodobnie przy udziale CSW, do 20:00) .
Dod. Ks. Wojciech Lipka 23.09.2013 o 9.31, akt. 20.09.2014 o 22.40