diecezja.waw.pl/3167Matka Boża Zwycięska – Patronka Diecezji
Ks. prał. Mieczysław Stefaniuk proboszczem roku 2013
Warszawa, 20 września 2013

To już 5. edycja konkursu - po raz pierwszy zgłoszenia przyjmowane były tylko drogą elektroniczną a internauci mogą wybrać swojego finalistę, głosując za pośrednictwem Facebooka. Organizatorem jest Katolicka Agencja Informacyjna.

Patronatem honorowym objął konkurs Bp Wojciech Polak, Sekretarz Generalny Konferencji Episkopatu Polski.

Podczas gali w siedzibie Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie zostaną wręczone dwie nagrody: Kapituły oraz Internautów.

Nagrodą dla Proboszcza Roku jest pamiątkowy dyplom oraz nowoczesny rzutnik multimedialny.

Na patrona Konkursu Proboszcz Roku organizatorzy obrali św. Jana Vianneya, urodzonego we Francji w 1786 r.

Od 30 lipca sylwetki poszczególnych proboszczów były prezentowane na profilu Facebooku KAI. Każda z 12 parafii ma swój portret na Facebooku.

Nagroda dla proboszcza z Zielonki jest też wspaniałym zwieńczeniem jego 50-lecia kapłaństwa, które przeżywa.

Kandydaturę księdza Stefaniuka zgłosili sami parafianie. Proboszcz o tym fakcie dowiedział się już po zgłoszeniu jego osoby do konkursu.

Proboszcz nagrodę pieniężną przeznaczył na Dom Samotnej Matki w Zielonce.

Więcej TUTAJ

Dokument został dodany dnia 20.09.2013 o 12.48, ostatnio aktualizowany 20.09.2013 o 13.40