Pomoc dla Syrii
Zbiórka do puszek, 6 października 2013

W odpowiedzi na zatroskanie Ojca Świętego Franciszka oraz w duchu miłości
chrześcijańskiej, Kościół w Polsce pragnie okazać konkretny znak solidarności z ofiarami wojny w Syrii poprzez modlitwę i pomoc materialną. Dramat, jaki przeżywa naród syryjski, w tym również tamtejsi chrześcijanie, porusza serca, mobilizuje do modlitwy, ale również domaga się działania, a więc zapewnienia uchodźcom żywności, leków, odzieży oraz poczucia minimum bezpieczeństwa.

Caritas Polska w imieniu Kościoła w naszej Ojczyźnie, we współpracy z Caritas
Jordania już drugi rok niesie pomoc uchodźcom, zwłaszcza dzieciom, realizując projekt edukacyjno-rehabilitacyjny w Jordanii, w kilku miejscowościach w pobliżu granicy syryjskiej (Mafraq, Zarqa, Irbid, Madaba, Amman i Karak). Caritas Polska przekazała również pierwszą finansową pomoc poszkodowanym w samej Syrii w wysokości 50.000 USD.

Konkretne wsparcie ofiarom wojny w Syrii wyrazimy poprzez ogólnopolską
modlitwę w niedzielę 6 października br. oraz zbiórkę do puszek w kościołach całej Polski. Pozwoli to na kontynuowanie pomocy uchodźcom syryjskim. Działania Caritas Polska można także wesprzeć wysyłając SMS charytatywny z hasłem POMAGAM na numer 72052.

WięcejTUTAJ

Dod. Ks. Wojciech Lipka 20.09.2013 o 12.25