II Ogólnopolska Pielgrzymka Dziennikarzy
Jasna Góra, 12 października 2013

Po raz drugi Katolickie Stowarzyszenie Dziennikarzy i Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich organizują Pielgrzymkę Dziennikarzy na Jasną Górę – będzie miała miejsce 12 października br. Przewodniczenie tej pielgrzymce przyjął Bp. Antoni Dydycz z Drohiczyna, który odprawi Mszę Św. w kaplicy Matki Jasnogórskiej w intencji dziennikarzy.

Kolejnym punktem pielgrzymki będzie spotkanie dyskusyjne zakończone wykładem Ks. prof. dr. hab. Andrzeja Zwolińskiego z Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie – „Współczesna kultura jako wyzwanie dla mediów”. Ostatnim punktem pielgrzymki będzie wspólne odmówienie różańca pod przewodnictwem Abp. Wacława Depo oraz Bp. Antoniego Dydycza.

Szczegółowy plan pielgrzymki:
Msza Święta przed wizerunkiem Matki Bożej Jasnogórskiej, której przewodniczył będzie i wygłosi homilię Bp Antoni Dydycz z Drohiczyna
posiłek w Domu Pielgrzyma
spotkanie programowe w Sali Rycerskiej z udziałem Bp. Antoniego Dydycza i prezesów Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy oraz Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich
  • wystąpienia prezesów KSD, SDP, przewodniczącej Obywatelskiej Komisji Etyki Mediów, przedstawiciela Związku Zawodowego Pracowników Twórczych Telewizji Polskiej SA „Wizja”
  • wręczenie statuetki KSD za rok 2013 prof. dr. med. Wandzie Półtawskiej i prof. Andrzejowi Półtawskiemu w uznaniu całokształtu szczególnych dokonań w „publicystyce wiary dla dobra Kościoła, Ojczyzny i rodzin”
  • wystąpienie prof. Andrzeja Półtawskiego
  • wykład Ks. prof. Andrzeja Zwolińskiego (Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie) Współczesna kultura jako wyzwanie dla mediów
  • dyskusja, podsumowanie
  • wystąpienia Abp. Wacława Depo i Bp. Antoniego Dydycza
przerwa
Różaniec w kaplicy Matki Jasnogórskiej prowadzony przez Abp. Wacława Depo i Bp. Antoniego Dydycza
udział w Apelu Jasnogórskim (dla indywidualnych pielgrzymów).

SDP organizuje przejazd autokarem z Warszawy – koszt 50 zł. Istnieje też możliwość zamówienia wspólnego dla całej grupy obiadu w Domu Pielgrzyma w Częstochowie.

Zgłoszenia prosimy kierować na sdp@sdp.pl
lub telefonicznie 22 827 87 20

Anna T. Pietraszek