Narodowa Pielgrzymka Katechetów
Jasna Góra, 29 września 2013

Narodowa Pielgrzymka Katechetów w Roku Wiary

Bądźcie zawsze gotowi do obrony (1P 3,15)

Jasna Góra, 29 września 2013 r. (niedziela)

Drodzy Katecheci,

Ogłaszając Rok Wiary Ojciec Święty Benedykt XVI napisał: „Od początku mojej posługi Następcy Piotra przypominałem o potrzebie odnalezienia drogi wiary, aby coraz wyraźniej ukazywać radość i odnowiony entuzjazm, które rodzi spotkanie z Chrystusem” (List apostolski Porta fidei nr 2). Następnie dodał: „Pragniemy, aby ten Rok rozbudził w każdym wierzącym aspirację do wyznawania wiary w pełni i z odnowionym przekonaniem, z ufnością i nadzieją. Będzie to też dobra okazja, by z większym zaangażowaniem celebrować wiarę w liturgii, a zwłaszcza w Eucharystii, która «jest szczytem, do którego zmierza działalność Kościoła, i zarazem jest źródłem, z którego wypływa cała jego moc». Jednocześnie pragniemy, żeby świadectwo życia ludzi wierzących było coraz bardziej wiarygodne. Zwłaszcza w tym Roku każdy wierzący powinien na nowo odkryć treść wiary, którą wyznaje, celebruje, przeżywa i przemadla, i zastanowić się nad samym aktem wiary” (Porta fidei nr 9).

Odpowiadając na zachętę Papieża do godnego i owocnego przeżywania Roku Wiary pragniemy spotkać się w domu naszej Jasnogórskiej Matki i Królowej Polski, podczas pierwszej narodowej pielgrzymki.

Serdecznie zapraszam Was na to wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę, by modlić się o umocnienie naszej osobistej i wspólnotowej wiary oraz prosić o światło i moc Ducha Świętego w kształtowaniu wiary tych, do których jesteśmy posłani.

† Marek MENDYK
Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego
Konferencji Episkopatu Polski

Wydział Nauki Katolickiej naszej Diecezji zaprasza katechetów na tą Narodową Pielgrzymkę. Część z nas w tym czasie będzie na spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem w Rzymie. Ci jednak, którzy nie mogą pojechać do Rzymu niech czują się zaproszeni na to spotkanie do Domu Naszej Matki - Pani Jasnogórskiej.

Proponujemy katechetom wspólny wyjazd pielgrzymkowy 29 września 2013 roku. Zapisu można dokonać mailowo (wnkpraga@interia.pl) lub telefonicznie Tel. (+48225181511) do dnia 18 września 2013 roku. Koszt 60 zł., płatne w wydziale katechetycznym do 18 września. Cena zawiera przejazd autokarem oraz ubezpieczenie. Należy zabrać ze sobą prowiant na cały dzień.

ks. Piotr Pierzchała
Dyrektor Wydziału Nauki Katolickiej

PROGRAM PIELGRZYMKI:

6.00 – wyjazd spod budynku starej Kurii (ul. Floriańska 3)

11.00 – uroczysta Msza św. w Bazylice Jasnogórskiej pod przewodnictwem Jego Eminencji Księdza Kardynała Kazimierza Nycza z Aktem Zawierzenia Matce Najświętszej wszystkich katechetów i katechezy w Polsce

14.00 – katecheza dla katechetów (o. prof. Jacek Salij OP)

15.00 – Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich

ok. 16.30 Wyjazd powrotny z Częstochowy

ok. 20.30 Przyjazd do Warszawy.

Dod. S. Cecylia Stusowicz USJK 12.08.2013 o 12.02, akt. 13.09.2013 o 12.30