„Pielgrzymka Nadziei” w 30. rocz. pielgrzymki JP2
Centrum Edukacyjne IPN, W-wa, Marszałkowska 21/25, 12 czerwca 2013

Centrum Myśli Jana Pawła II, Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają na konferencję naukową „Pielgrzymka nadziei” w 30. rocznicę II pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny (1983).

PROGRAM

Oficjalne otwarcie: Kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski, dr Łukasz Kamiński, prezes Instytutu Pamięci Narodowej, Norbert Szczepański, dyrektor Centrum Myśli Jana Pawła II
Panel Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego
  1. „Trudna wolność polska”. 150-lecie powstania styczniowego w kontekście beatyfikacji Rafała Kalinowskiego i Alberta Chmielowskiego – prof. Andrzej Nowak (UJ)