Lekcja religii przed peregrynacją Figury Matki Bożej Loretańskiej
Styczeń-listopad 2013

Drodzy nauczyciele religii, 6 stycznia 2013 r., w naszej Diecezji rozpoczęła się peregrynacja figury Matki Bożej Loretańskiej. Będzie ona przebiegała przez wszystkie parafie naszej Diecezji. Powitanie i przyjęcie figury Matki Bożej w kolejnych dekanatach będzie odbywało się w ramach uroczystych stacji Roku Wiary, podczas których pod przewodnictwem Biskupa. Zgromadzone duchowieństwo i wierni będą wypraszać Boże łaski na drogi naszej wiary, naszych rodzin, parafii, dekanatów, zgromadzeń zakonnych i całej diecezji.

Dlatego zachęcamy, Was, Drodzy Katecheci, do przygotowania dzieci i młodzieży do tego wydarzenia. W załączniku zamieszczam kilka propozycji konspektów na zajęcia z religii. Lekcje należy poprowadzić tuż przed wizytą figury Matki Bożej w parafii.

Gdyby ktoś z Państwa chciał się podzielić jeszcze innym pomysłem katechetycznym w ramach tego wydarzenia, będziemy wdzięczni. Państwa konspekty, propozycje nabożeństw i prace zamieścimy na naszej stronie internetowej.

Konspekty do pobrania

Ks. Piotr Pierzchała