Śp. Wiesław Jeleń
Pogrzeb 12 grudnia 2012

Dziś, 6 grudnia 2012 r. około godz. 15:00
w Instytucie Kardiologii w Warszawie
zmarł w wieku 57 lat (po krótkiej chorobie)
ś.† p.
Wiesław Jeleń

Po czym złożymy ciało na cmentarzu w Warszawie-Marysinie Wawerskim.
Uroczystości pogrzebowe odbędą się w kościele Miłosierdzia Bożego w Warszawie (ul. Ateńska 12) w środę 12 grudnia 2012 o godz. 12.00.

Był osobą bardzo zasłużoną i pasjonatem muzyki chóralnej. Od ponad 20 lat mieszkał i udzielał się na co dzień przy świątyniach, najpierw przy ul. Nobla, a ostatnimi laty przy ul. Ateńskiej.

Był założycielem i prezesem Federacji Caecilianum, dyrygentem chóru Epifania i Warszawskiego Chóru Polonia. Odpowiadał za oprawę muzyczną m.in. papieskich Mszy Świętych na Pl. Piłsudskiego: z Janem Pawłem II oraz Benedyktem XVI, Mszy w Klembowie podczas poświęcenia Domu Św. Faustyny w Ostrówku. W 2004 roku otrzymał z rak Kard. Józefa Glempa srebrny medal za Zasługi dla Kościoła i Narodu.

Odszedł człowiek ogromnego serca, głębokiej wiary, oddany Kościołowi, wyjątkowy organizator, krzewiciel i pasjonat muzyki chóralnej, nauczyciel i przyjaciel pokoleń.

Panie Jezu, okaż Wiesławowi swoje miłosierdzie!

Więcej na stronie Chóru Epifania

Dod. Ks. Wojciech Lipka 6.12.2012 o 23.05, akt. 9.04.2013 o 13.20