I Radzymińska Gra Miejska
Radzymin, 28 kwietnia 2012

Serdecznie zapraszamy do udziału w I Radzymińskiej Grze Miejskiej „Z błogosławionym Janem Pawłem II – ścieżkami wiary, ulicami Radzymina”, która odbędzie się 28 kwietnia 2012 roku.

Już 1 maja 2012 roku będziemy świętować rocznicę beatyfikacji Papieża-Polaka. Pragnąc uczcić to ważne i radosne wydarzenie zapraszamy do udziału w grze miejskiej „Z błogosławionym Janem Pawłem II – ścieżkami wiary, ulicami Radzymina”.

Udział w tym niepowtarzalnym projekcie może wziąć każdy: parafianie, mieszkańcy gminy Radzymin, jej przyjaciele i miłośnicy gier miejskich. Uczestnicy eventu będą mieli okazję sprawdzić, ile pamiętają z nauczania Papieża Jana Pawła II i poznać bardziej i mniej znane zakątki Radzymina.

Gra miejska jest rodzajem edukacyjnej zabawy, dlatego nawet, jeśli ktoś ma wątpliwości co do swojej wiedzy, ta rozgrywka na ulicach miasta pozwoli mu ją poszerzyć, a karta do gry stanie się miłą pamiątką.

Gwarantujemy ciekawie i mądrze spędzony czas, pozytywne emocje oraz atrakcyjne nagrody!

START: godz.11:00 na terenie Cmentarza 1920 roku

FINAŁ: losowanie nagród pośród wszystkich uczestników projektu o godz. 13:30

Aby wziąć udział w grze wystarczy: mieć ze sobą długopis oraz znicz i przyjść punktualnie na 11:00 na Cmentarz Żołnierzy poległych w 1920 roku. Tam zapalić światełko na jednym z pomników upamiętniających bohaterów wojny polsko-bolszewickiej. Chwilę po godzinie 11:00 organizatorzy rozdadzą karty do gry i wyjaśnią, jak grać, aby dotrzeć szczęśliwie na Finał.

UWAGA: Liczba uczestników w jednej drużynie nie może przekraczać 5 osób.

WYDARZENIA NA FINALE GRY: dzieci i młodzież prosimy o zabranie ze sobą do plecaków tekturowych „cegieł” (każdy w domu niech oklei papierem technicznym pudełko po butach), z których na Finale zostanie zbudowana „papieska barka”. Każdy będzie mógł przed ułożeniem „cegły” namalować na niej flamastrami lub kredkami swój rysunek dedykowany Papieżowi Janowi Pawłowi II.

Część dzieci, która nie ma ochoty na malowanie cegieł na Finale, proszona jest o przyniesienie przygotowanych w domu róż z marszczonej bibuły (najlepiej w kilka osób wybrać 1 kolor) oraz krzyżyka z tektury, pomalowanego pod kolor wybranych róż. Z róż tych w swoim zespole będą dzieci przygotowywały różaniec, nawlekając kwiaty na specjalny sznurek, przyniesiony przez organizatorów.

WAŻNE: przynieś gitarę – gramy Barkę – bijemy rekord dla Jana Pawła II.

Ten projekt nie może odbyć się bez Twojego udziału!

Czekamy na całe rodziny, grupy przyjaciół, drużyny z jednego bloku i podwórka, a także na graczy indywidualnych.

Dod. Ks. Wojciech Lipka 17.04.2012 o 13.17, akt. 17.04.2012 o 15.11