Ciekawi ludzie wiary
Bródno, 10-12 marca 2012

W najbliższy weekend parafia Matki Bożej Różańcowej na warszawskim Bródnie organizuje akademickie rekolekcje „na raty”.

W sobotę 10 marca o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie z o. Tanguy Marie Pouliguen. O. Tanguy to kapłan posługujący we Wspólnocie Błogosławieństw, jest profesorem filozofii i teologii, wykłada w Instytucie Katolickim w Tuluzie we Francji. Jest formatorem seminarzystów i osób zakonnych. To autor wielu książek; na język polski przetłumaczone są trzy: Ufność czyni cuda wg św. Teresy z Lisieux, Słowo darem życia, Nawrócenie drogą do wolności. O. Tanguy wygłosi konferencję Zaufanie czyni cuda (zapewniamy tłumaczenie na język polski).

W niedzielę 11 marca na Mszy Św. o godz. 19.00 będziemy gościć brata Morisa ze Zgromadzenia Małych Braci Jezusa. Bart Moris Maurin, kiedyś trapista, kilka lat swojego życia spędził na pustyni w całkowitym odcięciu i izolacji od świata zewnętrznego. Brat Moris, osobisty przyjaciel Jaques’a i Raissy Maritain oraz Stefana Świeżawskiego, jest autorem kilkunastu książek o tematyce duchowej, między innymi słynnej i nagrodzonej w Polsce Wierzę w Kościół, a także Żyć kontemplacją w sercu świata czy Z powodu Jezusa i Ewangelii
Gorąco zapraszamy też na wieczorne spotkanie z naszym gościem w parafialnej kawiarence (po zakończeniu Mszy Św., ok. 20.15), które będzie dotyczyło kontemplacji w świecie współczesnym i postaci bł Karola de Foucland, pokory, drogi wiary i radości jaką ona daje.

Spotkania są otwarte,
więcej na wysockiego8.pl