Wirtualna Choinka
Grudzień 2011

W ramach akcji została uruchomiona strona internetowa wirtualnachoinka.net, na której znajdują się pokatalogowane wg płci i wieku listy dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin z terenu praskiej diecezji. Do każdego dziecka przyporządkowane są potrzeby – zarówno marzenia, typu „zestaw Bakuganów, deskorolka, szczekający piesek, pamiętnik” jak i praktyczne: „kurtka zimowa czy buty o konkretnym rozmiarze, plecak, inhalator”. Są też całe rodziny, wielodzietne, przy których spisane są pierwsze potrzeby: „łóżko piętrowe, dywan, kołdry, pościel, biurko, piecyk olejowy”.

Potrzeby dzieci i całych rodzin są rzeczywiste, informacje o nich zostały zdobyte podczas wywiadów środowiskowych wolontariuszy Caritas wg naszych wewnętrznych baz danych o najuboższych mieszkańcach praskiej diecezji.

Za pośrednictwem strony internetowej każdy może wybrać dziecko, któremu chciałby przygotować prezent na święta. Każde dziecko ma przyporządkowany numer katalogowy, po jego wybraniu dziecko znika ze strony, paczkę zaś należy dostarczyć do 20 grudnia do następujących miejsc do wyboru: siedziba Caritas DWP przy ul. Kawęczyńskiej 49; Radio Warszawa przy ul. Floriańskiej 3 lub parafia Św. Trójcy w Ząbkach przy ul. Piłsudskiego 46.

Wymienione prezenty, którymi możemy zrobić radość dzieciom są i małe i duże. Drobniejsze można zrobić samemu, większe – wspólnie z sąsiadami lub grupą kolegów z pracy. Gorąco zachęcamy wszystkich do włączenia się w akcję. Świąteczne paczki, które te dzieci otrzymają za pośrednictwem akcji od anonimowych Honorowych Mikołajów, w przeważającej mierze będą jedynymi prezentami, jakie znajdą w tym roku pod choinką.

Dod. Ks. Adam Banaszek 30.11.2011 o 14.42, akt. 1.12.2011 o 19.54