Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym
14 listopada 2010

Szanowni Państwo!

W roku, w którym w sposób szczególny uświadamialiśmy sobie rolę „Dobrych Pasterzy” dla wspólnot parafialnych, serdecznie dziękujemy za wszelkie wsparcie, jakie dzięki życzliwości Państwa mogliśmy przekazać na ręce tysięcy księży.

Dzięki tej „wymianie darów” odprawiono 1.241.564 Msze Św.: co 24 sekundy, w jakimś zakątku świata, kapłan rozpoczynał Eucharystię za wspierających Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Jest to bezcenny dar modlitwy zanoszony do Boga za naszych Dobrodziejów. Trudno przekazać wszystkie wyrazy życzliwości i wdzięczności, pamiętajmy, że często pomoc udzielana przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie jest jedyną pomocą, która dociera do pracujących w samotności księży i sióstr.

W listopadzie obchodzimy po raz drugi w naszej Ojczyźnie „Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym”. W tym roku obejmujemy naszą modlitwą zabijanych chrześcijan w Iraku. Z tej okazji przyjedzie do nas Abp Luis Sako z biskup diecezji Kirkuk w Iraku, aby dać świadectwo o sytuacji tamtejszych chrześcijan.

Z wyrazami wdzięczności i zapewnieniem o pamięci w modlitwie

Ks. Waldemar Cisło
Dyrektor Sekcji Polskiej
Pomoc Kościołowi w Potrzebie