Śp. Ks. prał. Józef Urcus
Zmarł dnia 25 lutego 2010

Dnia 25 lutego 2010 r. zmarł w wieku lat 90, w kapłaństwie 64, Ksiądz prałat Józef Urcus, emerytowany proboszcz parafii MB Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie, prałat honorowy Jego Świątobliwości.

Był s. Stanisława i Michaliny z domu Wałasińskiej. Urodził się 3 sierpnia 1920 w Zabostowie Dużym (Par. Kompina, Diec. Łowicka). Wyświęcony na kapłana 8 czerwca 1946 przez Abp. Antoniego Szlagowskiego.
Pracował jako wikariusz w parafiach: Kołbiel, MB Częstochowskiej w Piastowie, Mszczonów, Św. Anny w Grodzisku Maz., Radzymin, Św. Franciszka z Asyżu w  Warszawie-Okęciu, Bożego Ciała w Warszawie-Kamionku.
Był proboszczem parafii: Franciszków, Długa Kościelna, MB Zwycięskiej w  Warszawie-Rembertowie.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 2 marca 2010 r. (wtorek) o godz. 12.00 w kościele MB Zwycięskiej w Warszawie-Rembertowie, gdzie odprawiona będzie Msza Św., a następnie ciało zostanie złożone do grobu na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Polecamy śp. Księdza prałata Józefa Urcusa Opatrzności Bożej oraz modlitwom Duchowieństwa i Wiernych.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Dod. Ks. Wojciech Lipka 25.02.2010 o 16.28, akt. 9.04.2013 o 12.03