Uroczystości pogrzebowe Jana Pawła II
Katedra DW-P, 8 kwietnia

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z serdecznym apelem, by w świątyniach i kaplicach całej Polski były odprawiane Msze św. w intencji śp. Jana Pawła II aż do dnia Jego pogrzebu; w jedności z Kościołem, który modli się za odchodzącego Papieża, niech będą także wznoszone w naszej Ojczyźnie i modlitwy za zmarłego Ojca Świętego.

Prosimy też, aby w piątek o godz. 10.00, w czasie gdy w Watykanie rozpoczną się uroczystości pogrzebowe, zabrzmiały przez dłuższą chwilę dzwony w całej Polsce, by przypomnieć wszystkim, że rozpoczął się pogrzeb największego z Polaków.

Abp Józef Michalik, Przewodniczący KEP
Abp Stanisław Gądecki, Zastępca Przewodniczącego KEP
Bp Piotr Libera Sekretarz Generalny KEP

P.S
Przed Katedrą Warszawsko-Praską, w miejscu gdzie Papież w dniu 13 czercwa 1999 sprawował Liturgię Słowa, będzie ustawiony telebim, na którym bedzie można wspólnie obejrzeć uroczystości pogrzebowe Jana Pawła II celebrowane na Watykanie. Serdecznie zapraszamy do obecności i wspólnej modlitwy w łączności z Rodakami, krórzy udali się do Rzymu.

Dod. Ks. Wojciech Lipka 7.04.2005 o 17.22