Warsztaty Liturgiczno Muzyczne
Marki, 8-11 października 2009

Organizatorem jest Towarzystwo Powściągliwość i Praca Księży Michalitów przy współpracy z Miastem Marki i Gminą Radzymin.

Program adresowany jest do młodzieży z całej Polski. Na zakończenie, w niedzielę 11 października młodzież zaprezentuje swoje osiągnięcia w czasie Papieskiego Koncertu Modlitewnego (kościół Św. Izydora w Markach, godz. 12.00). Koncert poprzedzi uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem Ordynariusza Diecezji Warszawsko-Praskiej Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera.

Warsztaty poprowadzą krakowscy dyrygenci i kompozytorzy: Piotr Pałka, Hubert Kowalski i Magdalena Makarewicz-Sternicka. W programie uczestniczył będzie również Piotr Dołęgowski, nauczyciel Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu.

Dla podniesienia rangi warsztatów organizatorzy zaprosili Orkiestrę Symfoniczną Zespołu Szkół Muzycznych im. Karola Szymanowskiego w Toruniu, która zasili pozostałych instrumentalistów w czasie zajęć, prób i koncertu finałowego.

Konferencję na temat liturgii i muzyki kościelnej wygłosi Jan Pospieszalski, który uczestniczył już w poprzednich edycjach. On poprowadzi również niedzielny koncert.

Szczególnym gościem warsztatów będzie Jacek Sowiźrał (Niemcy) - solista operowy, który poprowadzi zajęcia poprawnej dykcji. Solista zaśpiewa z uczestnikami w czasie koncertu finałowego.

Zgłoszenia do 5 października 2009 roku

Dla młodzieży z Miasta i Gminy Radzymin warsztaty są darmowe

Karta zgłoszenia i bliższe informacje na:

www.oltarz.pl oraz www.michalici.pl

Dod. Ks. Wojciech Lipka 19.09.2009 o 21.37, akt. 19.09.2009 o 21.40