Śp. Ks. prał. Kazimierz Kołoszko
Zmarł dnia 10 lipca 2009

Dnia 10 lipca 2009 r. około południa zmarł w wieku lat 78, w kapłaństwie 52, Ksiądz prałat Kazimierz-Leon Kołoszko, rezydent przy parafii Miłosierdzia Bożego w Warszawie przy ul. Ateńskiej.

Był synem Jana i Zofii z domu Dąbrowskiej, urodził się 1 stycznia 1931 w Brańsku (Parafia Brańsk, Diecezja Drohiczyńska), wyświęcony na kapłana dnia 11 sierpnia 1957 przez Kard. Stefana Wyszyńskiego.

Pracował jako wikariusz w parafiach: Mogielnica, Św. Jozafata w Warszawie-Powązkach, Św. Wawrzyńca w Warszawie-Woli, Św. Wacława w Warszawie-Gocławku. Następnie posługiwał jako proboszcz parafii Cegłów, Św. Wacława w Warszawie-Gocławku. Potem był rezydentem przy parafiach: Najśw. Serca Pana Jezusa w Warszawie-Starej Miłośnie, Miłosierdzia Bożego w Warszawie-Saskiej Kępie. Od 1992 roku kanonik honorowy Kapituły Kolegiackiej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się dnia 14 lipca o godz. 11.00 w parafii Miłosierdzia Bożego w Warszawie (ul. Ateńska), gdzie Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser SAC odprawi Mszę Św. Następnie przewieziemy ciało go parafii macierzystej w Brańsku, odprawimy Mszę Św. o godz. 15.00 i złożymy ciało Ks. Kołoszki do grobu na miejscowym cmentarzu.

Polecamy śp. Księdza prałata Kazimierza Kołoszko Opatrzności Bożej oraz modlitwom Duchowieństwa i Wiernych.

Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie.

Dod. Ks. Wojciech Lipka 10.07.2009 o 16.10, akt. 9.04.2013 o 12.05