Wybór Administratora Diecezji
Kuria, 28 kwietnia 2008 r

Warszawa, dnia 28 kwietnia 2008 r.
Nr 686/A/2008

Protokół z wyboru
Administratora Diecezji Warszawsko-Praskiej

Stolica Biskupia Diecezji Warszawsko-Praskiej zawakowała dnia 26 kwietnia o godz. 12.00 po objęciu przez jej dotychczasowego Biskupa, Arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia, Archidiecezji Gdańskiej.

Obrady Kolegium Konsultorów, zgodnie z zaleceniem kan. 421 KPK zwołano na dzień 28 kwietnia (godz. 11.00) z racji na długi weekend na początku maja. Powiadomiono wszystkich członków Kolegium, jeden zapowiedział, że nie będzie obecny z powodu dalekiego wyjazdu.

Po modlitwie, którą poprowadził Ks. Bp Stanisław Kędziora, Ksiądz Kanclerz zapoznał Kolegium Konsultorów z przepisami prawa kanonicznego, odnoszącymi się do urzędu administratora diecezjalnego i przebiegu głosowania.

W pierwszym głosowaniu, zgodnie z kan. 164-179, 421-430 KPK, wybrano Księdza Biskupa Stanisława Kędziorę na urząd administratora diecezjalnego, co poświadczają podpisy obecnych członków Kolegium Konsultorów.

Elekt przyjął wybór i złożył wyznanie wiary i przysięgę wierności wobec Kolegium Konsultorów.

Bp Stanisław Kędziora
Ks. kan. Jerzy Gołębiewski
Ks. Wojciech Lipka
Ks. Piotr Klimek