DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Żarski Sławomir
Wniebowzięcia NMP, Węgrów, Diec. Drohiczyńska
07 czerwca 1980 r., Bp Jan Mazur, Diec. Siedlecka
05 listopada
studia, UKSW, prawo kanoniczne, 1992 –1997
magister, UKSW, prawo kanoniczne, 25.08.1997
studia doktoranckie, UKSW, prawo kanoniczne, 1998 – 2007
studia doktoranckie, AON, 2007 – 2016
doktor, AON, nauki społeczne, 29.09.2016
wikariusz, Niepokalanego Poczęcia NMP, Ostrów Lubelski, Diec. Siedlecka, 01.08.1980 – 01.06.1982
wikariusz, Przemienienia Pańskiego, Garwolin, Diec. Siedlecka, 01.06.1982 – 01.02.1089
proboszcz, Św. Wojciecha, Tyśmienica, Diec. Siedlecka, 01.02.1989 – 30.04.1992, dokończenie budowy kościoła i plebanii
proboszcz, MB Królowej Polski, Kielce, (Diec. Kielecka, Ordynariat Polowy WP), 01.05.1992 – 01.03.1993
proboszcz, MB Królowej Pokoju, Bydgoszcz, Ordynariat Polowy WP, 01.03.1993 – 01.03.1997
proboszcz, Św. Rafała Kalinowskiego, Warszawa-Rembertów, Ordynariat Polowy WP, 09.09.1998 – 01.06.2002
proboszcz, Św. Elżbiety, Wrocław, (A-diec. Wrocławska, Ordynariat Polowy WP), 01.06.2002 –15.11.2006
proboszcz, Św. Józefa Oblubieńca NMP, Legionowo, (DW-P, Ordynariat Polowy WP), 15.01.2011–19.11.2012
administrator, Św. Jana Chrzciciela, Józefów-Michalin, 01.02.2013 – 06.10.2013
administrator, Św. Ap. Piotra i Pawła, Dębe Wielkie, 01.07.2015 –12.10.2016
dziekan, Pomorski Okręg Wojskowy, 1993 – 01.03.1997
dziekan, Wojska Lądowe w Warszawie, 01.03.1997 –15.11.2006
kapelan, AON, 09.09.1998 – 01.06.2002
wikariusz generalny, Kuria Polowa WP, 15.11.2006 –10.04.2010
członek, Rada duszpasterska Ordynariatu Polowego WP, 21.12.2007 – 31.01.2013
członek, Kolegium Konsultorów Ordynariatu Polowego WP, 13.09.2008 – 31.01.2013
delegat biskupa ds. duszpasterstwa kobiet, Kuria Polowa WP, 2009 – 31.01.2013
członek, Rada ekonomiczna Ordynariatu Polowego WP, 15.12.2009 – 31.01.2013
administrator, Ordynariat Polowy WP, 10.04.2010 –19.12.2010
inkardynacja, z Diec. Siedleckiej, 07.10.2016
Kapelan honorowy Jego Świątobliwości, Ordynariat Polowy WP, 1995
Prałat honorowy Jego Świątobliwości, Ordynariat Polowy WP, 2006
kanonik gremialny, Kapituła Katedralna Ordynariatu Polowego WP, od 15.02.2010
kanonik gremialny, Kapituła Kolegiaty Garwolińskiej, od 06.08.2011
Medal Księdza Jerzego Popiełuszki, 18.11.2012