DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Zaraś Henryk Michał
Przemienienia Pańskiego, Lubania, Diec. Łowicka
16 czerwca 1974 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
15 lipca
ex universa, WMSD,
wikariusz, Wniebowzięcia NMP, Kałuszyn, 17.06.1974 – 28.05.1977
wikariusz, Św. Maksymiliana Kolbego, Warszawa-Służewiec, AW, 28.05.1977 –10.06.1983
wikariusz, Św. Józefa Oblubieńca NMP, Warszawa-Koło, AW, 10.06.1983 –15.06.1985
wikariusz, Narodzenia Pańskiego, Warszawa-Witolin, 15.06.1985 –15.06.1988
administrator, Św. Włodzimierza, Warszawa-Bródno, 15.06.1988 – 01.07.1990
proboszcz, Św. Włodzimierza, Warszawa-Bródno, 01.07.1990 – 28.08.2011, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii
proboszcz, Św. Ap. Piotra i Pawła, Dębe Wielkie, 28.08.2011– 01.07.2015
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, 16.04.1996
kanonik honorowy, Kapituła Kolegiacka, od 23.12.2000