DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Uczciwek Zygmunt Szczepan
Św. Wawrzyńca DM, Kocierzew, Diec. Łowicka
24 maja 1970 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
02 maja
studia doktoranckie, KUL, teologia moralna
doktor, KUL, teologia moralna, 1977
wikariusz, Św. Mikołaja Bp, Grójec, AW, 25.05.1970 – 05.07.1973
wikariusz, MB Nieustającej Pomocy, Warszawa-Saska Kępa, 15.10.1977 –10.06.1978
rezydent, MB Nieustającej Pomocy, Warszawa-Saska Kępa, 10.05.1978 – 20.11.1981, z obowiązkiem tworzenia parafii na Orliku
administrator, Św. Ap. Jana i Pawła, Warszawa-Gocław, 20.11.1981– 01.07.1985
proboszcz, Św. Ap. Jana i Pawła, Warszawa-Gocław, od 01.07.1985, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii
diecezjalny duszpasterz rodzin, AW, 10.06.1978 – 20.11.1981
wicedziekan, Dekanat Grochowski, 01.05.1987 – 23.11.1997
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
członek, Kolegium Konsultorów, 27.06.1997 – 29.09.2005
członek sekretariatu, Rada Kapłańska, 27.07.1997 – 28.06.2002
dziekan, Dekanat Grochowski, 23.11.1997 – 01.03.2009
kapelan żołnierzy AK, od 06.12.1997
członek z nominacji, Rada Kapłańska, 28.06.2002 – 29.09.2005
kanonik honorowy, Kapituła Katedralna, od 24.12.1992
Kapelan honorowy Jego Świątobliwości, 11.04.2001