DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Szkóp Adam Zbigniew
Św. Męczenników Jana i Pawła, Mikołajew, Diec. Łowicka
16 czerwca 1974 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
24 grudnia
ex universa, WMSD,
wikariusz, Św. Mikołaja Bp, Warka, AW, 17.06.1974 – 28.05.1977
wikariusz, Św. Wawrzyńca DM, Sochaczew, Diec. Łowicka, 28.05.1977 – 25.05.1981
wikariusz, Św. Wawrzyńca DM, Kutno, Diec. Łowicka, 25.05.1981–15.06.1985
wikariusz, Nawrócenia Św. Pawła Ap., Warszawa-Grochów, 15.06.1985 –10.06.1987
rezydent, Świętej Rodziny, Warszawa-Zacisze, 10.06.1987 –12.11.1987, przygotowanie do misji
wikariusz, Wszystkich Świętych, Nanynima, Diec. Jinia (Uganda), 12.11.1987 – 25.06.1990
wikariusz, MB Królowej, Budini, Diec. Jinia (Uganda), 25.06.1990 – 20.06.1997
proboszcz, Świętej Trójcy, Ząbki, 20.06.1997 –15.01.2000
inkardynacja, z AW, 20.06.1997
spowiednik, WSD DW-P, od 01.10.2000
dyrektor diecezjalny, Papieskie Dzieła Misyjne, 22.03.2001– 22.10.2010
członek z wyboru, Rada Kapłańska, od 21.09.2015
kanonik honorowy, Kapituła Kolegiacka, 18.12.1998 – 24.12.2010
kanonik gremialny, Kapituła Katedralna, od 24.12.2010