DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Świerżewski Jan
Św. Bartłomieja, Andrzejewo, Diec. Łomżyńska
20 maja 1962 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
24 czerwca
ex universa, WMSD,
wikariusz, MB Królowej Polski, Jabłonna, 21.05.1962 – 01.06.1963
wikariusz, Niepokalanego Poczęcia NMP, Rawa Mazowiecka, Diec. Łowicka, 01.06.1963 –11.06.1965
wikariusz, Św. Anny, Piaseczno, AW, 11.06.1965 –15.06.1966
wikariusz, Św. Jadwigi Śląskiej, Milanówek, AW, 15.06.1966 –10.03.1970
wikariusz, Najświętszego SPJ, Warszawa-Falenica, 10.03.1970 – 01.06.1971
wikariusz, Św. Michała Arch., Warszawa-Mokotów, AW, 01.06.1971– 08.06.1974
proboszcz, Św. Jakuba Ap., Zduny, Diec. Łowicka, 08.06.1974 – 25.05.1981
proboszcz, Niepokalanego Poczęcia NMP, Rawa Mazowiecka, Diec. Łowicka, 25.05.1981– 03.07.1984
proboszcz, Św. Wincentego à Paulo, Otwock, 03.07.1984 – 20.06.2003
rezydent, Św. Wincentego à Paulo, Otwock, 20.06.2003 – 01.07.2007
administrator, Św. Józefa, Choszczówka Stojecka, 01.07.2007 – 06.07.2013
dziekan, Dekanat Rawski, 1981–1984
dziekan, Dekanat Karczewski, od 06.08.1985
dziekan, Dekanat Otwocki, 01.05.1987 – 01.07.2007
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
członek sekretariatu, Rada Kapłańska, 04.05.1992 – 27.06.1997
członek, Kolegium Konsultorów, 04.05.1992 –15.06.2009
członek z nominacji, Rada Kapłańska, 27.06.1997 – 29.09.2005
mieszkaniec, DKE w Otwocku, od 06.07.2013
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 12.09.1985
kanonik gremialny, Kapituła Katedralna, 24.12.1992 – 2014
kanonik emerytowany, Kapituła Katedralna, od 2014