DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Strzyż Jan
Wniebowzięcia NMP, Andrzejewo, Diec. Łomżyńska
06 czerwca 1982 r., Kard. Józef Glemp, AW
24 czerwca
magister, PWTW, historia sztuki,
wikariusz, Świętej Trójcy, Kołbiel, 08.06.1982 –10.06.1983
wikariusz, Św. Izydora, Marki, 10.06.1983 –10.06.1987
wikariusz, Św. Anny, Warszawa-Wilanów, AW, 10.06.1987 –15.06.1988
wikariusz, Narodzenia Pańskiego, Warszawa-Witolin, 15.06.1988 – 27.06.1992
wikariusz, MB Królowej Polskich Męczenników, Warszawa-Grochów, 27.06.1992 – 30.06.1993
wikariusz, MB Loretańskiej, Warszawa-Praga, 30.06.1993 –18.06.1998
proboszcz, Św. Michała Arch., Warszawa-Grodzisk, 18.06.1998 –17.06.2006
proboszcz, MB Loretańskiej, Warszawa-Praga, od 17.06.2006
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, 24.12.2004
kanonik honorowy, Kapituła Kolegiacka, od 24.12.2010