DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
† Ks. Rutkowski Franciszek
Św. Małgorzaty DM, Kiernozia, Diec. Łowicka
03 sierpnia 1958 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
29 kwietnia 2017 r.
magister, UKSW, homiletyka,
wikariusz, Św. Stanisława BM, Kutno-Łąkoszyn, Diec. Łowicka, 04.08.1958 – 20.06.1960
wikariusz, MB Pocieszenia, Żyrardów, Diec. Łowicka, 20.06.1960 – 06.02.1961
wikariusz, MB Częstochowskiej, Wołomin, 06.02.1961–10.06.1961
wikariusz, MB Częstochowskiej, Piastów, AW, 10.06.1961– 08.06.1964
wikariusz, Św. Jana Chrzciciela, Warszawa-Stare Miasto, AW, 08.06.1964 – 24.01.1972
proboszcz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, 12.09.1971–14.03.1977
administrator, Bł. Edwarda Detkensa, Warszawa-Bielany, , 14.03.1977 – 28.06.1983
proboszcz, Św. Mikołaja, Dobre, 28.06.1983 – 29.08.2009
rezydent, Św. Wincentego à Paulo, Warszawa-Targówek, 29.08.2009 – 30.07.2015
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
mieszkaniec, DKE w Otwocku, 30.07.2015 – 29.04.2017 (†)
kanonik honorowy, Kapituła Kolegiacka, 24.12.1992 – 2009
kanonik emerytowany, Kapituła Kolegiacka, 2009 – 29.04.2017 (†)