DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Rusinowski Andrzej
Świętej Trójcy, Belsk Duży, AW
05 czerwca 1977 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
30 listopada
magister, PWTW, historia Kościoła,
magister, KUL, historia powszechna,
doktor, KUL, historia powszechna, 2003
wikariusz, Św. Rocha, Jazgarzew, AW, 06.06.1977 – 25.05.1979
wikariusz, Św. Józefa Oblubieńca NMP, Konstancin-Jeziorna, AW, 25.05.1979 – 31.05.1982
wikariusz, Św. Mikołaja BM, Tarczyn, AW, 31.05.1982 –13.06.1984
wikariusz, Świętego Ducha, Łowicz, Diec. Łowicka, 13.06.1984 –16.06.1986
wikariusz, Św. Marii Magdaleny, Warszawa-Wawrzyszew, AW, 16.06.1986 – 03.07.1990
wikariusz, Św. Wincentego à Paulo, Warszawa-Targówek, 03.07.1990 – 22.06.1992
wikariusz, Miłosierdzia Bożego, Otwock-Ługi, 22.06.1992 – 22.06.1993
wikariusz, Narodzenia NMP, Mińsk Mazowiecki, 22.06.1993 – 05.07.1994
proboszcz, Miłosierdzia Bożego, Józefów k. Radzymina, 05.07.1994 – 20.06.2000
rezydent, Świętej Trójcy, Kobyłka, 20.06.2000 –18.06.2001
proboszcz, MB Częstochowskiej, Gwizdały, 18.06.2001– 02.07.2009
rezydent, MB Królowej Polskich Męczenników, Warszawa-Grochów, 02.07.2009 – 29.08.2010
rezydent, Świętej Trójcy, Kobyłka, od 29.08.2010
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, 24.12.2015