DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Mosak Mieczysław
Św. Wawrzyńca, Korytnica, Diec. Drohiczyńska
08 sierpnia 1954 r., Bp Wacław Majewski, AW
01 stycznia
magister, PWTW, teologia,
wikariusz, Św. Zygmunta, Słomczyn, AW, 09.08.1954 – 09.02.1955
wikariusz, Św. Michała Arch., Nowy Dwór Mazowiecki, 09.02.1955 –10.08.1957
wikariusz, Nawrócenia Św. Pawła Ap., Warszawa-Grochów, 10.08.1957 – 05.08.1959
administrator, Imienia NMP, Warszawa-Międzylesie, 05.08.1959 –10.06.1970
proboszcz, Świętej Rodziny, Jaktorów, Diec. Łowicka, 10.06.1970 – 25.05.1981
proboszcz, MB Różańcowej, Warszawa-Bródno, 25.05.1981–18.06.2002
rezydent, MB Różańcowej, Warszawa-Bródno, od 18.06.2002
wicedziekan, Dekanat Grodziski, 10.10.1979 – 25.05.1981
dziekan, Dekanat Praga-Północ, 15.12.1981– 01.05.1987
dziekan, Dekanat Bródnowski, 11.05.1987 – 23.09.2004
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, AW, 25.03.1974
Kapelan honorowy Jego Świątobliwości, AW, 14.12.1976
prałat, Kapituła Katedralna, 24.12.1992 – 2002
prałat emerytowany, Kapituła Katedralna, od 2002