DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Matuszewski Mateusz
Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Warszawa-Włochy, AW
28 maja 1987 r., Kard. Józef Glemp, AW
21 września
magister, UKSW, liturgika, 1978
studia doktoranckie, UKSW, liturgika, 1984 –1985
doktor, UKSW, liturgika, 2002
wikariusz, Wniebowzięcia NMP, Skierniewice, Diec. Łowicka, 10.06.1987 –19.11.1988
wikariusz, Wszystkich Świętych i Św. Stanisława BM, Wiskitki, Diec. Łowicka, 19.11.1988 –19.08.1991
wikariusz, MB Nieustającej Pomocy, Warszawa-Saska Kępa, 19.08.1991– 30.06.1994
wikariusz, MB Królowej Polskich Męczenników, Warszawa-Grochów, 30.06.1994 – 26.06.1998
wikariusz, Narodzenia Pańskiego, Warszawa-Witolin, 26.06.1998 – 30.06.2001
rezydent, Miłosierdzia Bożego, Ząbki, 30.06.2001– 28.08.2011
proboszcz, Bożego Ciała, Warszawa-Kamionek, 15.07.2012 – 04.10.2014
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
wykładowca, WSD DW-P, liturgika, 01.10.2000 – 04.10.2014
konsultor, Komisja KEP ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, od 30.09.2005
ceremoniarz katedralny, 03.10.2005 – 29.08.2006
ceremoniarz diecezjalny, 29.08.2006 – 04.10.2014
referent ds. jedności chrześcijan, Kuria Diecezjalna, 01.10.2006 – 04.10.2014
członek, Komisja ds. Sztuki i Budownictwa Kościelnego, 29.06.2009 – 04.10.2014
wykładowca, WSD DW-P, ekumenizm, 01.10.2009 – 04.10.2014
mieszkaniec, DKE im. Kard. Kakowskiego, 28.08.2011–15.07.2012
wicedziekan, Dekanat Grochowski, 24.12.2012 – 04.10.2014
mieszkaniec, DKE im. Kard. Kakowskiego, od 04.10.2014
kapelan, Siostry Loretanki (Rembertów), od 01.07.2015
Nagroda Fundacji Polcul, 01.06.1990, za rozwój niezależnej kultury polskiej
Medal Komisji Edukacji Narodowej, 02.01.1991
kanonik honorowy, Kapituła Katedralna, od 13.04.2006
Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, 09.08.2011