DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Lewiński Bogdan Stanisław
28 maja 1987 r., Kard. Józef Glemp, AW
17 lipca
magister, PWTW, teologia moralna,
wikariusz, Św. Józefa Robotnika, Sochaczew, Diec. Łowicka, 10.06.1987 – 21.06.1990
wikariusz, MB Częstochowskiej, Wołomin, 21.06.1990 –10.11.1993
wikariusz, Św. Jana Kantego, Legionowo, 10.11.1993 – 22.06.1996
wikariusz, MB Różańcowej, Warszawa-Bródno, 22.06.1996 – 20.06.2000
wikariusz, Nawrócenia Św. Pawła Ap., Warszawa-Grochów, 20.06.2000 –18.06.2002
proboszcz, MB Częstochowskiej, Starogród, 18.06.2002 – 20.06.2003
proboszcz, NMP Matki Kościoła, Ostrówek, 20.06.2003 – 24.01.2008
proboszcz, Św. Barnaby Ap., Warszawa-Zacisze, 24.01.2008 – 05.07.2009
proboszcz, NMP Królowej Różańca Świętego, Majdan, 05.07.2009 –11.03.2016
proboszcz, Św. Jakuba Ap., Jadów, od 11.03.2016
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
zastępca członka, Rada Kapłańska, 04.05.1992 – 27.06.1997
dziekan, Dekanat Jadowski, od 11.03.2016