DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Kowara Edward
Św. Michała Arch., Głuchów, Diec. Łowicka
27 maja 1979 r., Bp Jerzy Modzelewski, AW
18 marca
magister, PWTW, pedagogika,
wikariusz, Narodzenia NMP, Komorów, AW, 28.05.1979 –10.06.1980
wikariusz, Św. Ap. Piotra i Pawła, Żychlin, Diec. Łowicka, 10.06.1980 –13.06.1984
wikariusz, Św. Mikołaja Bp, Grójec, AW, 13.06.1984 –10.06.1987
wikariusz, MB Różańcowej, Warszawa-Bródno, 10.06.1987 –15.06.1988
wikariusz, Zesłania Ducha Świętego, Warszawa-Piaski, AW, 15.06.1988 –19.08.1991
wikariusz, Nawrócenia Św. Pawła Ap., Warszawa-Grochów, 19.08.1991– 22.06.1994
proboszcz, Św. Stanisława BM, Nowe Załubice, 22.06.1994 – 20.06.1997
proboszcz, Wniebowzięcia NMP, Celestynów, 20.06.1997 –15.01.2000
proboszcz, Świętej Trójcy, Ząbki, 15.01.2000 –10.08.2016
proboszcz, Św. Wojciecha BM, Wiązowna, od 10.08.2016
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
wiceprzewodniczący, Komisja Organistowska, od 01.09.2001
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, 25.12.1999
kanonik honorowy, Kapituła Kolegiacka, od 23.12.2013