DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Górecki Józef
Św. Maksymiliana, Szczuki, Diec. Łowicka
09 czerwca 1968 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
19 marca
magister, KUL, katechetyka,
wikariusz, Św. Bartłomieja Ap., Żelechlinek, Diec. Łowicka, 10.06.1968 – 09.01.1969
wikariusz, Przemienienia Pańskiego, Wieliszew, 09.01.1969 –10.07.1970
wikariusz, Św. Ap. Piotra i Pawła, Przybyszew, AW, 10.07.1970 –10.06.1972
wikariusz, Przemienienia Pańskiego, Lubania, Diec. Łowicka, 10.06.1972 – 05.06.1973
wikariusz, Św. Stanisława BM, Sobików, AW, 05.06.1973 – 20.05.1975
wikariusz, NMP Matki Kościoła, Sulejówek, 20.05.1975 –15.05.1976
wikariusz, Świętego Ducha, Łowicz, Diec. Łowicka, 15.05.1976 – 09.06.1979
wikariusz, Wniebowzięcia NMP, Krośniewice, Diec. Łowicka, 09.06.1979 –17.11.1979
wikariusz, Chrystusa Króla, Warszawa-Targówek, 17.11.1979 – 28.06.1983
wikariusz, Św. Maksymiliana Kolbego, Warszawa-Służewiec, AW, 28.06.1983 – 01.06.1985
proboszcz, Wniebowzięcia NMP, Łanięta, Diec. Łowicka, 01.06.1985 –10.06.1987
proboszcz, Św. Klemensa PM, Klembów, 10.06.1987 – 20.06.2000
proboszcz, Św. Jakuba Ap., Warszawa-Tarchomin, od 20.06.2000
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, 11.03.1995
kanonik honorowy, Kapituła Kolegiacka, 05.04.2007 – 2017
kanonik emerytowany, Kapituła Kolegiacka, od 2017