DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Bigda Zbigniew
28 maja 1988 r., Kard. Józef Glemp, AW
17 marca
licencjat, PWTW, teologia duchowości, 1988
studia doktoranckie, Wydział Teologiczny UKSW, teologia duchowości, od 01.10.2002
wikariusz, Wniebowzięcia NMP, Kamieńczyk, 15.06.1988 – 21.06.1990
wikariusz, Świętego Ducha, Łowicz, Diec. Łowicka, 21.06.1990 –18.01.1991
wikariusz, Chrystusa Dobrego Pasterza, Łowicz, Diec. Łowicka, 18.01.1991– 30.06.1993
wikariusz, Św. Marii Magdaleny, Warszawa-Ugory, 30.06.1993 – 28.06.1997
wikariusz, Nawrócenia Św. Pawła Ap., Warszawa-Grochów, 28.06.1997 – 30.06.2000
wikariusz, Św. Patryka, Warszawa-Gocław, 30.06.2000 – 30.06.2001
wikariusz, Św. Faustyny, Warszawa-Bródno, 30.06.2001– 29.06.2002
wikariusz, MB Częstochowskiej, Wołomin, 29.06.2002 – 01.07.2005
wikariusz, Św. Wincentego à Paulo, Otwock, 01.07.2005 – 09.01.2009
wikariusz, MB Królowej Pokoju, Oziornoje, A-diec. Astana (Kazachstan), 29.10.2010 –13.06.2011
administrator, Św. Antoniego, Kokszetau, A-diec. Astana (Kazachstan), 13.06.2011– 01.10.2011
proboszcz, Św. Jana Chrzciciela, Ekibastuz, A-diec. Astana (Kazachstan), 01.10.2011– 28.08.2012
proboszcz, MB Królowej Różanca Swiętego, Malinowka-Akmoł, A-diec. Astana (Kazachstan), 15.06.2013 – 20.04.2015
proboszcz, MB Nieustannej Pomocy, Jasna Polana, A-diec. Astana (Kazachstan), od 14.09.2015
proboszcz, Zesłania Ducha Świętego, Zielony Gaj, A-diec. Astana (Kazachstan), od 14.09.2015
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
dyrektor, DKE w Otwocku, 09.01.2009 – 29.08.2010
członek z nominacji, Rada Kapłańska, 15.06.2009 – 29.08.2010
wiceekonom, A-diec. Astana (Kazachstan), 28.08.2012 –14.09.2015
dyrektor, Diecezjalny Dom Rekolekcyjny „Fides et Ratio”, Szczuczińsk, A-diec. Astana (Kazachstan), 20.04.2015 –14.09.2015