DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Ks. Banak Jerzy
Św. Stanisława BM, Białków Kościelny, Diec. Włocławska
24 maja 1970 r., Kard. Stefan Wyszyński, AW
23 kwietnia
studia, UKSW, teologia biblijna, 21.06.1974 – 24.11.1979
licencjat, UKSW, teologia biblijna, 1979
wikariusz, Świętej Rodziny, Jaktorów, Diec. Łowicka, 25.05.1970 – 01.06.1971
wikariusz, Świętej Trójcy, Kobyłka, 01.06.1971–10.06.1972
wikariusz, Narodzenia NMP, Komorów, AW, 10.06.1972 –13.10.1972
wikariusz, Św. Anny, Grodzisk Mazowiecki, AW, 13.10.1972 – 21.06.1974
rezydent, MB Królowej Pokoju, Warszawa-Młociny, AW, 21.06.1974 –13.06.1975
wikariusz, MB Nieustającej Pomocy, Warszawa-Saska Kępa, 24.11.1979 – 20.06.1987
proboszcz, Św. Jana Chrzciciela, Cegłów, 20.06.1987 – 26.01.1993
proboszcz, Najświętszego SPJ, Warszawa-Stara Miłosna, 26.01.1993 –18.06.2002
proboszcz, Miłosierdzia Bożego, Warszawa-Saska Kępa, 18.06.2002 – 09.06.2007
proboszcz, Imienia NMP, Warszawa-Międzylesie, 09.06.2007 – 06.07.2013
kapelan, Siostry Urszulanki Szare (Młociny), 13.06.1975 – 24.11.1979
podział diecezji, z AW, 25.03.1992
wiceprzewodniczący, Komitet Krajowy Towarzystwa Biblijnego w Polsce, od 1993
przewodniczący, Krajowy Komitet Ekumenicznych Dni Biblijnych, od 1994
wykładowca, WSD DW-P, historia i geografia biblijna, 01.10.2000 – 30.06.2007
redaktor naczelny, Kwartalnik „Bliżej Biblii”, 2001– 2004
przywilej noszenia rokiety i mantoletu, 18.04.1998
kanonik gremialny, Kapituła Kolegiacka, od 24.12.2001