DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Matki Bożej Królowej Polski, Wyszków-Rybienko Leśne
ul. Juliusza Słowackiego 1
07-201 Wyszków
06:45 w Adwencie
08:30 w poniedziałki i soboty poza Adwentem
18:00 oprócz poniedziałków, sobót i Adwentu
09:00 dla młodzieży
11:00 z udziałem dzieci
18:00 od listopada do lutego o 17:00
Ks. Leda Eugeniusz, od 01.12.2013
Ks. Dębowski Jerzy, od 15.07.1984
Ks. Ejsmont Piotr Krzysztof, 05.07.2009 – 01.12.2013
Ks. Mosakowski Zenobiusz, 15.07.1984 – 05.07.2009
Ks. Dębowski Jerzy, 01.08.1975 –15.07.1984
Ks. Ejsmont Piotr Krzysztof, 13.04.2008 – 05.07.2009
Ks. Dębowski Jerzy, 01.01.1966 – 01.08.1975
Liczba parafian: 1971
Parafię erygował Bp Bogdan Sikorski, biskup płocki, 1 sierpnia 1975 roku, wydzielając ją z parafii Św. Idziego w Wyszkowie.

Rybienko Leśne należało do dóbr Państwa Skarżyńskich mieszkających w Rybienku Starym, należącym do par. Św. Idziego w Wyszkowie. Ok. 1926 r., z ich inicjatywy, powstaje letnisko – Rybienko Leśne. Skarżyńscy rozparcelowali lasy na działki budowlane. Zaczynają powstawać domy letniskowe dla mieszkańców okolic Wyszkowa i Warszawy. Ci sami Skarżyńscy ofiarowali place pod planowaną budowę kaplicy i szkoły. Powstało Towarzystwo Przyjaciół Rybienka Leśnego. Z ich inicjatywy, pod nadzorem architekta Teodora Bursche (protestant, brat biskupa protestanckiego) zaprojektowano kaplicę w stylu zakopiańskim (budowę prowadzono ze składek wczasowiczów). Częściowo wybudowaną kaplicę, p. w. M. B. Królowej Polski, poświęcono 3 maja 1938 r. W czasie wojny i zaraz po niej rozpoczęło się systematyczne duszpasterstwo na tym terenie (obsługują księża z Wyszkowa z parafii św. Idziego). Samodzielny ośrodek duszpasterski w Rybienku Leśnym powstał 3 maja 1965 roku. Ówczesne władze przez 9 lat nie wyrażały zgody na obsadzenie tu proboszcza. Dopiero 1 sierpnia 1975 r. formalnie powstaje parafia p. w. M. B. Królowej Polski, erygowana przez ordynariusza płockiego Bpa Bogdana Sikorskiego. W latach 1975-1978 dobudowano, według projektu architekta Arkadiusza Ławrowa, murowana wieżę – dzwonnicę, w której umieszczono trzy dzwony; przy okazji powiększyła się powierzchnia kościoła i podwyższono fronton. Kościół konsekrowano 14 listopada 1981 r. Ok. 500m. od kościoła, idąc w stronę Bugu, znajduje się pomnik ku czci pomordowanych jeńców polskich, zamęczonych i zamordowanych przez „czerezwyczajkę” bolszewicką w sierpniu 1920 r. W dniu 25 marca 1992 r., po nowym podziale administracyjnym, parafia przeszła z Diecezji Płockiej do Warszawsko-Praskiej. Okolice tutejsze są ładne ze względu na otaczające lasy, rzekę Bug oraz historyczne wydarzenia.

Ks. Połomski Piotr, do 01.06.2013
Ks. Połomski Tomasz, do 14.06.2003
Drogoszewo, Ślubów (tylko Grądy), Wyszków: Władysława Broniewskiego, Chabrowa, Tadeusza Czackiego, Dolna, Graniczna, Jagiellońska, Jana Sobieskiego, Jasna, Jeziorna, Jodłowa, Kolejowa, Kolonijna, Konwaliowa, Latoszek, Teofila Lenartowicza, Letniskowa, Adama Mickiewicza, Niecała, Ogrodowa, Piaskowa, Józefa Poniatowskiego, Powstańców, Przelotowa, Kazimierza Skarżyńskiego, Słoneczna, Stanisława Staszica, Stefana Batorego, Targowa, Warszawska, Wolności, ppor. Antoniego Wołowskiego, Zaciszna