DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Józefa Robotnika, Wołomin
ul. Piłsudskiego 44
05-200 Wołomin
07:00 w wakacje o 7:30
16:30 w I piątek miesiąca z udziałem dzieci
18:00
07:00
08:30
10:00 dla młodzieży
11:30 z udziałem dzieci
13:00
16:00 dla niepełnosprawnych w 3 niedzielę miesiąca
18:00
07:00, 08:30, 10:00, 16:45 z udziałem dzieci, 18:00
07:00, 15:00, 18:00
Ks. Pawlicki Jacek FDP, od 23.08.2009
Ks. Miś Michał FDP, od 01.08.2017
Ks. Żelichowski Paweł FDP, od 24.08.2016
Ks. Spalony Eugeniusz FDP, od 01.12.2001
Ks. Szczygielski Stefan FDP, od 24.08.2016
Ks. Czupryński Dariusz FDP, od 15.08.2002, dyrektor Hospicjum Opatrzności Bożej
Ks. Kuciński Czesław FDP, od 15.08.2005, kapelan Hospicjum Opatrzności Bożej
Ks. Malinowski Mieczysław FDP, od 15.08.2006, dyrektor Schroniska w Czarnej
Ks. Owczarek Krzysztof FDP, od 01.09.2015
Ks. Wrąbel Paweł FDP, od 15.08.2014, kierownik Schroniska w Czarnej
Ks. Ćwiklak Jerzy FDP, 05.08.2001– 23.08.2009
Ks. Miś Krzysztof FDP, 16.07.1993 – 05.08.2001
† Ks. Knera Karol FDP, 13.01.1992 –16.07.1993
† Ks. Jańczak Mieczysław FDP, 15.10.1978 –13.01.1992, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii
† Ks. Jańczak Mieczysław FDP, 13.02.1972 –15.10.1978
Ks. Raczkowski Jan, 24.09.1960 –13.02.1972
Ks. Przetacznik Czesław, 01.08.1958 – 24.09.1960
Ks. Januszko Józef, 1950 – 01.08.1958
Ks. Pałka Andrzej FDP, 29.08.2014 – 01.08.2017
Ks. Szczygielski Stefan FDP, 15.08.2009 – 24.08.2016
Ks. Mikołajczyk Łukasz FDP, 15.08.2011– 29.08.2014
Ks. Góralczyk Wincenty FDP, 01.08.1972 –16.08.1992
Ks. Żuchowski Jarosław FDP, 15.08.1991–15.08.1992
† Ks. Knera Karol FDP, 15.08.1991–13.01.1992
Ks. Spalony Eugeniusz FDP, 15.08.1982 – 27.08.1991
Ks. Szczygielski Stefan FDP, 15.08.1986 –15.08.1989
Ks. Smardzewski Tadeusz FDP, 14.08.1981–15.08.1986
Ks. Janecki Wawrzyniec FDP, 15.08.1981–15.08.1982
Ks. Freicher Stanisław FDP, 15.08.1977 –15.08.1981
Ks. Gawron Bronisław FDP, 15.08.1978 –15.08.1981
Ks. Wysokiński Henryk FDP, 15.08.1979 –15.08.1981
Ks. Górny Teofil FDP, 15.08.1974 –15.08.1975
Ks. Kubiak Władysław FDP, 15.08.1976 –15.08.1977
Ks. Skoniecki Zygmunt FDP, 15.08.1976 –15.08.1977
Ks. Rapsiewicz Andrzej FDP, 15.08.1975 –15.08.1976
Ks. Szol Jan FDP, 15.08.1974 –15.08.1976
Ks. Kaczmarczyk Franciszek FDP, 01.08.1972 –15.08.1974
Liczba parafian: 10300
Parafię erygował Kard. Stefan Wyszyński 15 października 1978 roku z parafii MB Częstochowskiej w Wołominie i Świętej Trójcy w Kobyłce.

Parafię erygował Kard. Stefan Wyszyński 15 października 1978 roku z parafii MB Częstochowskiej w Wołominie i Świętej Trójcy w Kobyłce. Pierwsze starania o parafię we wsi, potem osiedlu, Sławek były jeszcze w 1956 roku, a miejsce było zarezerwowane w planach rozbudowy Wołomina z 1939 r. Na tym terenie istniał od lat 20. sierociniec Sióstr Albertynek, częściowo upaństwowiony w 1952 r. Kilka lat później, dzięki staraniom Ks. Mieczysława Grabowskiego, proboszcza parafii MB Częstochowskiej w Wołominie, udało się odzyskać część budynku i powiększyć drewnianą kaplicę. Kapelanem Sióstr był Ks. Józef Januszko. Gromadził okoliczną ludność się na dwóch niedzielnych Mszach Św. Podobnie czynili jego następcy, działający już przy filii parafii Wołomin: Ks. Czesław Przetacznik i Ks. Jan Raczkowski.

13 lutego 1972 roku duszpasterstwo w kaplicy powierzono Zgromadzeniu Księży Orionistów, pierwszym duszpasterzem był Ks. Mieczysław Jańczak FDP. W kwietniu 1973 r. przeprowadzono remont kaplicy, poświęcił ją Kard. Stefan Wyszyński 24 czerwca 1974 roku. Do pracy w duszpasterstwie dołączyły 23 października 1974 roku Siostry Pasterki. 3 maja 1977 roku formalnie powierzono placówkę Zgromadzeniu Księży Orionistów. W tym samym roku, po latach starań, parafia otrzymała pozwolenie na budowę kościoła. 21 września 1978 roku Kard. Stefan Wyszyński przeniósł Najświętszy Sakrament ze starej kaplicy do nowej i odprawił w niej pierwszą Mszę Św. (kaplica służy dziś parafii jako sala widowiskowa). W święto Patrona, 1 maja 1980 roku, Bp Bronisław Dąbrowski wmurował kamień węgielny pochodzący z grobu Św. Piotra, pobłogosławiony przez Jana Pawła II podczas audiencji 12 grudnia 1979 roku.

Do 1986 r. trwała budowa świątyni zaprojektowanej przez arch. Ryszarda Tomickiego, ogromną pomoc w budowie okazało Zgromadzenie Księży Orionistów i Ks. Cirillo Longo z Włoch. Od 30 listopada 1986 roku Msze Św. niedzielne odprawiają się w nowym kościele. Kard. Józef Glemp uroczyście konsekrował kościół 23 października 1991 roku. Szczególnym dniem był 15 października 1995 roku, kiedy Kard. Kazimierz Świątek poświęcił figurę Matki Bożej na zewnątrz kościoła i oddał całą parafię w Jej matczyną opiekę. Dwa miesiące potem, 19 grudnia, uroczyście przeniesiono figurę MB Fatimskiej z kaplicy Hospicjum do kościoła i zainaugurowano nabożeństwa fatimskie każdego 13 dnia miesiąca. Parafia od 1998 r. jest diecezjalnym centrum Legionu Maryi i miejscem spotkań ludzi pracy.

Ks. Laskowski Damian FDP, do 15.06.2012
Ks. Baranowski Krzysztof Aleksander FDP, do 17.05.1997
Ks. Żakowicz Sławomir, do 22.05.1993
S. Brulińska Monika Teresa CSFN, do 02.09.1984
Ks. Bazylewicz Tadeusz, do 06.02.1982
Ks. Harasimiak Grzegorz
S. Krzyszczak Helena
S. Laskowska Donata CSDP
S. Laskowska Janina CSDP
S. Paciorek Flawia CSDP
S. Trawicka Hieronima CSDP
S. Urynowicz Alfreda CSDP
Wołomin: Akacjowa, Aleja Armii Krajowej, Annopol, Armii Krajowej, Bajeczna, Batorego, Białostocka, Błońska, Bohaterów Westerplatte, Bratnia, Chełmska, Chodkiewicza, Dąbrowskiej, Diamentowa, Dzielna, Gagarina, Gdyńska, Geodetów, Głowackiego, Gościniec, Jasna, Jaśminowa, Jesienna, Jesionowa, Karpacka, Kilińskiego, Kleeberga, Kobyłkowska, Kochanowskiego, Kolejowa, Kolorowa, Konopnickiej, Kopernika, Kosmonautów, Krakowska, Kraszewska, Krótka, Laskowa, Lazurowa, Leśna, Lipowa, Lubelska, Ludowa, Lwowska, Łąkowa, Łukasiewicza, Mała, Mazowiecka, Mazurska, Narcyzowa, Nowa Wieś, Nowosławkowska, Okopowa, Okulickiego, Orzechowa, Orzeszkowej, Parkowa, Piłsudskiego, Piwna, Plater, Polska, Pomorska, Popularna, Powstańców Warszawy, Poznańska, Przejazdowa, Przeskok, Radzymińska, Republikańska, Różana, Rzeszowska, Sasina, Skłodowskiej, Skośna, Sławkowska, Sudecka, Suwalska, Szkolna, Szpitalna, Śląska, Średnia, Tęczowa, Torfowa, Tulipanowa, Ujazdowa, Waryńskiego, Widna, Widok, Willowa, Wiosenna, Wiosenna II, Wołyńska, Zgoda, Zimowa, Złota, Żeromskiego, Żółkiewskiego, Żwirki i Wigury, Żytnia

Małe Dzieło Boskiej Opatrzności (Orioniści), Wołomin, ul. Piłsudskiego 44 (hospicjum), tel. 22 787 26 66, hospicjumopatrznosci.org

Małe Dzieło Boskiej Opatrzności (Orioniści), Wołomin, ul. Piłsudskiego 50 (parafia), tel. 22 787 66 14, www.orione.rel.pl

Zgromadzenie Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia (Orionistki), Wołomin, ul. Piłsudskiego 44 (hospicjum), tel. 22 776 18 99

Zgromadzenie Sióstr Pasterek od Opatrzności Bożej, Wołomin, ul. Sasina 14, tel. 22 776 35 11