DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Przemienienia Pańskiego, Wieliszew
ul. Modlińska 58
05-135 Wieliszew
07:00 poza wakacjami
17:30
18:00
07:00
07:30 kaplica w Zegrzu Południowym poza wakacjami
09:00
10:30 z udziałem dzieci poza wakacjami
12:00
17:00
07:00, 10:00, 16:30, 18:00
07:00, 10:00, 17:30, 18:00
Ks. Kucharski Grzegorz, od 29.08.2009
Ks. Król Łukasz, od 26.08.2016
Ks. Janicki Marek, 21.04.1975 – 29.08.2009
Ks. Nowak Feliks, 15.06.1957 –18.04.1975
Ks. Wolski Walenty, 30.05.1945 –15.05.1957
Ks. Bogacki Henryk, 12.11.1941–14.09.1944
Ks. Prusiński Dionizy, 30.06.1915 –12.11.1941
Ks. Nauwczyński Józef, 01.12.1910 – 30.06.1915
Ks. Wojtunik Jan CSMA, 15.05.1957 –15.06.1957
Ks. Bors Paulin, 14.03.1945 – 30.05.1945
Ks. Bąk Paweł, 27.08.2014 – 26.08.2016
Ks. Białobrzeski Paweł, 29.08.2009 – 26.08.2015
Ks. Rajski Zbigniew, 26.08.2012 – 27.08.2014
Ks. Bębenek Zbigniew OFM, 29.08.2011– 26.08.2012
Ks. Gawroński Jarosław, 04.06.2006 – 28.08.2011
Ks. Ziółkowski Robert, 29.08.2008 – 29.08.2009
Ks. Kloch Zbigniew, 03.07.2004 – 28.06.2008
Ks. Gajownik Krzysztof, 29.06.2002 – 01.07.2006
Ks. Rejmuza Dariusz, 29.06.2002 – 03.07.2004
Ks. Sikorski Jarosław, 01.07.1999 – 29.06.2002
Ks. Krasuski Piotr, 30.06.2001– 30.08.2001
Ks. Płochocki Zbigniew, 26.06.1998 – 30.06.2001
Ks. Sawicki Jan, 30.06.1995 – 01.07.1999
† Ks. Jakubicki Zbigniew, 28.06.1997 – 26.06.1998
Ks. Wasiak Mirosław, 22.06.1993 – 20.06.1997
Ks. Chciałowski Tomasz, 29.05.1992 – 22.06.1995
Ks. Gawryluk Wojciech, 21.06.1990 – 22.06.1992
Ks. Gnidziński Wojciech, 16.06.1986 – 21.06.1990
Ks. Kostecki Wojciech, 13.06.1984 –16.06.1986
Ks. Ukleja Krzysztof, 07.06.1982 –13.06.1984
Ks. Dolecki Jan, 25.05.1981– 07.06.1982
Ks. Bąkowski Wiesław, 20.05.1980 – 25.05.1981
Ks. Widera Jan, 25.05.1979 – 20.05.1980
Ks. Puchalski Wojciech, 28.05.1978 – 25.05.1979
Ks. Głuszczyk Jan, 04.06.1975 – 20.05.1978
Ks. Nowak Mieczysław, 08.06.1974 – 04.06.1975
† Ks. Giertuga Bogusław, 08.06.1974 – 20.05.1975
Ks. Kazulak Stefan, 01.06.1971– 08.06.1974
Ks. Staniak Piotr, 10.07.1970 – 01.06.1971
Ks. Górecki Józef, 09.01.1969 –10.07.1970
Ks. Kołodziej Lucjan, 10.06.1968 – 09.01.1969
Ks. Laskowski Stanisław, 01.06.1967 –10.06.1968
Ks. Janicki Marek, 25.05.1964 – 01.06.1967
Ks. Okrasa Stanisław, 01.06.1963 – 25.05.1964
† Ks. Grędziński Mirosław, 07.06.1962 – 01.06.1963
Ks. Bernard Andrzej, 31.08.1961– 07.06.1962
Ks. Kotyński Leon, 01.06.1944 –14.09.1944
Ks. Dobiecki Zdzisław, 01.08.1943 – 01.06.1944
Ks. Kecel Stanisław, 01.08.1942 – 01.08.1943
Ks. Dyśkowski Stanisław, 08.05.1941– 01.08.1942
Liczba parafian: 7200
Parafię erygował biskup płocki, Ścibor z Radzymina 20 lipca 1387 roku z dóbr Zakonu Kanoników Regularnych z Czerwińska.

Parafię erygował biskup płocki, Ścibor z Radzymina 20 lipca 1387 roku z dóbr Zakonu Kanoników Regularnych z Czerwińska. Miejscowość jest wzmiankowana w 1254 r. jako własność klasztoru w Czerwińsku (tak było aż do końca XVIII w.) choć na Górze Sztachera odkryto ślady obozowiska łowców z V w. przed Chr. W 1 poł. XIX w. należała do Tomasza Kamieńskiego i jego żony Marii Gautier. Pierwszy kościół wznieśli opaci czerwińscy. Kolejny, pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego, Św. Ap. Andrzeja i Mateusza, zbudował w 1728 r. Ks. Mateusz Pożewski, konsekrował go biskup kamieniecki i opat czerwiński Stanisław-Józef Hozjusz 28 sierpnia 1729 roku. Kościół wraz z innymi zabudowaniami regionu uległ całkowitemu zniszczeniu w okresie II wojny światowej (z dawnych czasów ostała się jedynie kaplica-grobowiec na cmentarzu). Starania o budowę kościoła według projektu arch. Zdzisława Konowicza podjął Ks. Walenty Wolski, założył fundamenty w 1950 roku, po czym nastąpiła dłuższa przerwa. Budowę podjął i doprowadził do końca Ks. Feliks Nowak. Konsekracji nowego kościoła dokonał Kard. Stefan Wyszyński 12 sierpnia 1962 roku. W roku 1987 obchodom jubileuszu 600-lecia parafii przewodniczył Kard. Józef Glemp, Prymas Polski.

Ks. Jankowski Grzegorz, do 08.06.1986
Ks. Kmieciak Konrad
S. Kuzka Henryka CSNJ
Komornica, Legionowo: Szarych Szeregów (parzyste), Łajski: Akacjowa, Aleja Róż (do Choinowej), Choinowa (parzyste), Fabryczna (parzyste), Familijna, Gwiaździsta, Kasztanowa, Klonowa, Kolejowa, Konwaliowa, Kościelna (do Fabrycznej), Leśna, Stanisława Moniuszki, Nowodworska, Piaskowa, Pogodna, Polna, Przemysłowa, Przylesie, Sadowa, gen. Władysława Sikorskiego (do Fabrycznej), Słoneczna, Suwalna (nieparzyste do Szarych Szeregów, parzyste do Choinowej), Szkolna, Topolowa, Wierzbowa, Michałów-Reginów: Akacjowa, Boczna, Brzozowa, Cicha, Długa, Dworkowa, Główna, Grzybowa, Kolejowa, Kościelna, Krótka, Ku Słońcu, Kwiatowa, Leśna, Lisia, Nowa, Nowodworska, Nowopol, Ogrodowa, Osiedlowa, Piaskowa, Piękna, Polna, Prawdziwa, Prosta, Sadowa, Skośna, Sosnowa, Spacerowa, Szyszkowa, Urocza, Warszawska (poza parzystymi do nr 8 włącznie), Wczasowa, Wiosenna, Wodociągowa, Wrzosowa, Wieliszew, Zegrze Południowe, Zegrze-Osada

Kaplica Św. Kazimierza Królewicza w Zegrzu Południowym, Zegrze Południowe, ul. Rybaki 52

Kaplica w Mazowieckim Szpitalu Onkologicznym, Wieliszew, ul. Kościelna 61