Ośrodek duszpasterski Matki Bożej Pompejańskiej, Warszawa-Żerań
ul. Myśliborska 28
03-185 Warszawa
22 614 25 97
18:00 oprócz Adwentu i kolędy oraz dodatkowo w ich trakcie w pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca
11:00 z udziałem dzieci
Ks. Kot Roman, od 27.11.2016
Ks. Król Przemysław SCJ, od 27.11.2016
Liczba parafian: 3000
Ośrodek duszpasterski erygował Abp Henryk Hoser SAC 27 listopada 2016 r.

Powstawanie tego ośrodka duszpasterskiego rozpoczęło się od zakupu placu przez Diecezję w kwietniu 2016 roku. W maju Ksiądz Arcybiskup poprosił Ks. Romana Kota by podjął się tworzenia parafii w tym miejscu. Będąc diecezjalnym duszpasterzem kół różańcowych, Ks. Roman jako patronkę przyszłej parafii obrał Matkę Bożą Pompejańską. I już w lipcu pielgrzymi przywieźli w darze Jej obraz.

Od 4 września można już było uczestniczyć w Mszach Świętych sprawowanych na placu, pod gołym niebem. 1 października miała odbyła się pierwsza Msza Św. w prowizorycznej kaplicy. 22 października Abp Henryk Hoser SAC poświęcił plac, krzyż i kaplicę. 19 listopada Bp Marek Solarczyk podczas sprawowania Mszy Świętej w intencji grupy animatorów różańcowych, którzy głoszą świadectwa w naszej diecezji, przekazał Ks. Romanowi cegłę z Bazyliki Matki Bożej Większej z Rzymu, która stanie się kamieniem węgielnym przyszłego kościoła.

27 listopada 2016 r. Abp Henryk Hoser SAC erygował ośrodek duszpasterski.

Białołęka: Delfina, Dorodna, Familijna, Gołdapska, Igrzyskowa, Kasztanowa, Klembowska, Konwaliowa, Laurowa, Masztowa, Mirocińska, Modlińska (nieparzyste od Kanału Żerańskiego do Kuklińskiego), Myśliborska (do Kuklińskiego), Obrazkowa, Piechocka, Płużnicka, Portowa, Przaśna, Szczupacza, Świderska (do Kuklińskiego), Trakt Nadwiślański (do Kuklińskiego), Zabłocka, Zakątna, Zarzecze, Żerańska, Życzliwa