DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Marii Magdaleny, Warszawa-Ugory
ul. Echa Leśne 2
03-257 Warszawa
07:00 w Adwencie o 6:30
07:30
08:00 poza wakacjami
08:30 poza wakacjami
17:30 poza wakacjami
18:00
07:00
08:30
10:00
11:30 z udziałem dzieci
13:00 poza wakacjami
18:00
19:30 dla młodzieży
07:00, 08:00, 09:00, 17:00, 18:00
Ks. Zdun Wojciech, od 29.08.2009
Ks. Ćwil Jacek, od 27.08.2014
Ks. Grzegrzułka Marek, od 04.02.2016
Ks. Macios Przemysław, od 29.08.2010
Ks. Dybek Andrzej Marek, 24.06.1999 – 29.08.2009
Ks. Zoch-Chrabołowski Kazimierz, 22.06.1994 – 24.06.1999
Ks. Rawski Stanisław, 10.06.1983 – 22.06.1994, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii
Ks. Gawlik Romuald, 15.12.1980 –10.06.1983
Ks. Włoch Michał, 27.08.2014 – 01.02.2016
Ks. Piotrkowicz Robert, 26.08.2012 – 27.08.2014
Ks. Szabaciuk Jacek, 01.09.2013 – 30.11.2013
Ks. Kraiński Wojciech, 28.08.2011– 06.07.2013
Ks. Rejmuza Dariusz, 15.10.2008 – 26.08.2012
Ks. Ryglewicz Janusz Tadeusz, 28.06.2008 – 28.08.2011
Ks. Serafin Marek, 24.06.2004 – 29.08.2010
Ks. Bury Piotr, 01.07.2006 –10.10.2008
Ks. Kozłowski Marek, 01.07.2007 – 28.06.2008
Ks. Franczak Dariusz, 29.06.2002 – 01.07.2007
Ks. Węgrzynowicz Ireneusz, 18.06.2002 –17.06.2006
Ks. Miliszkiewicz Wojciech, 20.06.2000 – 24.06.2004
Ks. Trzciński Paweł Stanisław, 01.07.1999 – 30.06.2002
Ks. Kucharski Grzegorz, 01.07.1999 – 29.06.2002
Ks. Madej Wacław, 01.09.1999 – 30.06.2000
Ks. Rogowski Paweł, 01.07.1999 – 30.06.2000
Ks. Bajurski Leszek Tomasz, 26.06.1998 – 01.07.1999
Ks. Furman Robert, 30.06.1994 – 01.07.1999
Ks. Krupa Krzysztof, 14.09.1998 – 01.07.1999
Ks. Figauzer Piotr, 18.06.1998 – 24.06.1999
Ks. Korbik Dariusz Edward, 28.06.1997 –14.09.1998
Ks. Gołembiewski Jan Kazimierz, 20.06.1997 –18.06.1998
Ks. Mackiewicz Jerzy Karol, 27.06.1992 –18.06.1998
Ks. Bigda Zbigniew, 30.06.1993 – 28.06.1997
Ks. Pancewicz Wojciech, 30.06.1995 – 28.06.1997
Ks. Dębiński Dariusz, 19.08.1991– 30.06.1995
Ks. Pietrusiński Jan, 10.06.1987 – 30.06.1994
Ks. Wolski Andrzej, 19.06.1991– 22.06.1992
Ks. Kijek Janusz Henryk, 16.06.1986 – 07.01.1992
Ks. Dybek Andrzej Marek, 16.06.1986 –19.08.1991
Ks. Urbańczyk Jan, 13.06.1984 –16.06.1986
Ks. Aulich Czesław, do 13.06.1984
Ks. Drzewiecki Zbigniew Leszek, 27.05.1977 – 06.06.1983
Ks. Wojtas Paweł, 26.08.2012 – 28.09.2014
† Ks. Dmochowski Szczepan, 29.11.1994 – 09.02.1995
Liczba parafian: 20000
Parafię reaktywował Kard. Stefan Wyszyński 15 grudnia 1980 roku.

Parafię reaktywował Kard. Stefan Wyszyński 15 grudnia 1980 roku. Była to ponowna erekcja, gdyż po raz pierwszy uczynił to Abp Stanisław Gall, Wikariusz Kapitulny Archidiecezji Warszawskiej, 1 marca 1939 roku. Pierwszą Mszę Św. odprawił na Annopolu (w kuchni dla bezrobotnych) Ks. Stanisław Mystkowski 26 lutego 1930 roku. Od 2 marca 1930 roku kapelanem schroniska na Annopolu był Ks. Tadeusz Zimiński, który w 1932 r. zamienił szopę stolarzy na kaplicę. Plany drewnianego kościoła przygotował arch. Matuszewski. W 1934 r. odwiedził kaplicę Kard. Kakowski i ochrzcił 120 dzieci. Jednak w dniu 4 kwietnia 1945 roku zawieszono działalność parafii (nie była nigdy zlikwidowana), a cały inwentarz przekazano do kościoła MB Różańcowej na Bródnie. Pozostał jedynie częściowo ogrodzony plac o powierzchni 3.600 m² (potem zbudowano na nim Państwowe Zakłady Mięsne), fundamenty po kościele zniszczonym w czasie działań wojennych i rozebranym przez wojska rosyjskie, częściowo uszkodzona drewniana plebania. Przyczyną takiej decyzji były zniszczenia wojenne; dziekan praski, Ks. Feliks de Ville zanotował w dniu 5 lutego 1945 roku: „Annopol nie będzie mógł być samodzielną parafią, gdyż prawie 90% ludzi tam nie ma, a domy (baraki) zburzone”. Starania o odbudowę kościoła na Annopolu podjął Ks. Romuald Gawlik w 1972 roku: 14 września skierował w tej sprawie formalne pismo do Rady Narodowej m.st. Warszawy. 22 grudnia 1979 roku, po siedmiu latach starań, Wydział Urbanistyki wyznaczył lokalizację przy ul. Echa Leśne. Na tydzień przed I pielgrzymką Jana Pawła II do Polski, 25 maja 1979 roku, władze wydały zgodę na budowę kościoła. Plac i krzyż poświęcił Bp Jerzy Modzelewski 14 czerwca 1980 roku (przypadało wtedy wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi). Budowę świątyni według planów arch. Ryszarda Trzaski i Janusza Olszewskiego rozpoczął Ks. Romuald Gawlik. Kamień węgielny (wyjęty z dawnej świątyni) poświęcił i wmurował Kard. Józef Glemp 18 listopada 1982 roku. Prace budowlane kontynuował i zakończył Ks. Stanisław Rawski. Świątynię konsekrował Kard. Józef Glemp 9 maja 1989 roku.

Ks. Nowakowski Ludwik, do 18.05.1991
Ks. Fedorowicz Piotr MIC, do 1987
Białołęka: Ojca Aniceta, Artyleryjska (od Łabiszyńskiej), Bogoriów, Dzikiego Wina, Echa Leśne, Gryfitów, Kopijników, Kuszników, Łuczników, Nad Rzeczką, Opłotki, Owoców Leśnych, Porzeczkowa, Pośrednia, Śliwkowa, Toporczyków, Toruńska (od Łabiszyńskiej do Ostródzkiej/Głębockiej), Truskawkowa, Wielkiego Dębu (od Zbyszka z Bogdańca), Zbyszka z Bogdańca, Targówek: Chodecka (od Kondratowicza), Echa Leśne, Głębocka (nieparzyste do Toruńskiej), Ludwika Kondratowicza (nieparzyste od Chodeckiej do Św. Wincentego), Aleksandra Kowalskiego, Krasiczyńska, Krasnobrodzka, Łojewska (nieparzyste od 5, parzyste od 14), Malborska (do Głębockiej), Osiedlowa, Ostródzka (do Toruńskiej), Rzepichy, Suwalska (nieparzyste od 29), Wacława Tokarza, Turmoncka (od 14), św. Wincentego (nieparzyste od Kondratowicza do Malborskiej)