DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Marka Ewangelisty, Warszawa-Targówek
ul. Zamiejska 6
03-580 Warszawa
07:00
18:00
07:00
08:30
10:00
11:30
13:00
18:00
07:00, 10:00, 18:00
07:00, 18:00
Ks. Madej Wacław, 24.06.2004 – 04.10.2014
Ks. Waligóra Krzysztof Grzegorz, 20.06.2000 – 24.06.2004
† Ks. Stalpiński Szczepan, 20.01.1988 – 20.06.2000, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii
Ks. Bębenek Zbigniew OFM, 26.08.2012 – 27.08.2014
Ks. Ryglewicz Janusz Tadeusz, 28.08.2011– 23.09.2013
Ks. Jerzak Mieczysław, 20.06.2008 – 01.07.2012
Ks. Wysocki Karol, 01.07.2007 – 28.08.2011
Ks. Kołak Jacek, 01.07.2006 – 01.05.2008
Ks. Rajski Zbigniew, 28.06.2003 – 01.07.2007
Ks. Niewęgłowski Dariusz, 01.07.2005 – 01.07.2006
Ks. Kowalczyk Tomasz, 29.06.2002 – 01.07.2005
Ks. Gawryś Mirosław, 18.06.2002 – 20.06.2003
Ks. Kozera Krzysztof, 26.06.1998 – 29.06.2002
Ks. Sobczyk Andrzej, 30.06.2000 – 29.06.2002
Ks. Popis Stanisław, 20.06.1997 – 20.06.2000
Ks. Węgrzynowicz Ireneusz, 22.06.1996 – 26.06.1998
Ks. Ciesielski Sylwester, 22.06.1995 – 20.06.1997
Ks. Kutzner Roger, 30.06.1993 – 30.06.1995
Ks. Wasiak Mirosław, 22.06.1992 – 22.06.1993
Ks. Tempczyk Mirosław, 19.08.1991– 22.06.1992
Ks. Cwajda Grzegorz, 21.06.1990 –19.08.1991
Ks. Wielebski Tomasz, 29.06.2002 – 24.06.2004
Ks. Dunin-Borkowski Jacek, 19.02.1998 –19.02.1999
Ks. Podkoński Józef Andrzej, 22.06.1996 – 20.06.1997
Ks. Waligóra Krzysztof Grzegorz, 28.08.1992 – 28.06.1996
Ks. Wasiak Mirosław, 01.11.1991– 22.06.1992
Liczba parafian: 10000
Parafię erygował Kard. Józef Glemp w święto Św. Marka, 25 kwietnia 1990 roku, z części parafii Świętej Rodziny w Warszawie-Zaciszu i Chrystusa Króla w Warszawie-Targówku.

Parafię erygował Kard. Józef Glemp w święto Św. Marka, 25 kwietnia 1990 roku, z części parafii Świętej Rodziny w Warszawie-Zaciszu i Chrystusa Króla w Warszawie-Targówku. W czerwcu 1987 r. władza metropolitalna oddelegowała Ks. Szczepana Stalpińskiego do tworzenia parafii (przeprowadził się z parafii Halinów na Zacisze w lutym 1988 r.). 25 października 1987 roku Bp Marian Duś poświęcił plac pod budowę kościoła i plebanii. W latach 1988-1995 Ks. Szczepan Stalpiński, w większości własnymi rękami, wybudował dom parafialny i kościół według projektu prof. Andrzeja Buchnera; konstruktorem był dr inż. Andrzej Żurawski; nadzór prowadził inż. Kazimierz Górski. Początkowo Mszę Św. odprawiano w prowizorycznej szopie, a od 1989 roku w kaplicy utworzonej na parterze domu katechetycznego. Pierwszą Mszą Św. w nowym kościele była pasterka w roku 1995, którą odprawił Bp Stanisław Kędziora. Niedługo potem, 7 stycznia 1996 roku Bp Kazimierz Romaniuk poświęcił i wmurował kamień węgielny. Natomiast w grudniu 1999 roku Bp Romaniuk poświęcił kopię wizerunku Matki Bożej Pocieszenia, a 25 czerwca 2000 roku konsekrował świątynię i ołtarz. 3 kwietnia 2004 roku Bp Kazimierz Romaniuk poświęcił nowy wystrój absydy ołtarzowej. 5 listopada 2004 roku poświęcono kopię obrazu „Jezu ufam Tobie” umieszczoną w odnowionej kaplicy Miłosierdzia Bożego, gdzie 13 grudnia 2009 roku złożono relikwie Św. Faustyny Kowalskiej. Z kolei w kaplicy MB Pocieszenia złożono 1 listopada 2010 roku relikwie Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, zaś 5 grudnia 2010 roku relikwie Św. O. Maksymiliana Kolbe. 9 kwietnia 2011 roku Abp Henryk Hoser SAC poświęcił nowe pomieszczenia w domu parafialnym, m.in. kaplicę Św. Marka Ewangelisty.

Ks. Sobolewski Jacek, do 24.09.1994
Targówek: Szymona Askenazego, Bieżuńska, Chojnowska, Deszczowa, Drapińska, Fantazyjna, Aleksandra Gajkowicza, Gilarska (do Samarytanki), Janinówka (7, 9a), Zygmunta Jórskiego, Karkonoszy, Kraśnicka, Leśniewska, Mokra, Mrozowska, Teofila Piecyka, Promienna, Radzymińska (od 126 do Kanału Bródnowskiego), Rajgrodzka, gen. Tadeusza Rozwadowskiego (do torów), Samarytanka (parzyste), Spytka z Melsztyna, Jana Szczepanika (od Janinówki), Trocka, Uranowa, Władysława Łokietka, Zamiejska