DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Najświętszej Maryi Panny Matki Pięknej Miłości, Warszawa-Tarchomin (Poraje)
ul. Myśliborska 100
03-185 Warszawa
07:00 w Adwencie o 6:30
18:00
07:00
09:00
10:15 z udziałem dzieci
11:30
13:00
18:00 dla młodzieży
07:00, 10:00, 16:00, 18:00, 20:00
07:00, 10:00, 18:00
Ks. Ludwiczak Przemysław, 23.09.2013 – 05.07.2014
Ks. Kocięcki Grzegorz Stanisław, 29.08.2010 – 23.09.2013
Ks. Olaczek Tadeusz, 22.01.1992 – 24.06.2010, budowniczy kościoła
Ks. Bazarnik Jacek Kazimierz, 15.03.1988 – 22.01.1992
Ks. Bazarnik Jacek Kazimierz, 06.10.1987 –15.03.1988
† Ks. Paź Marian, 15.08.1982 – 06.10.1987, organizator parafii, budowniczy plebanii
Ks. Korzenecki Mariusz, 28.08.2011– 26.08.2017
Ks. Kot Roman, 26.08.2016 – 27.11.2016, delegowany do tworzenia ośrodka duszpasterskiego przy ul. Myśliborskiej
Ks. Staniszewski Artur, 01.09.2013 – 29.03.2015
Ks. Mazurkiewicz Paweł Zbigniew, 01.07.2007 – 27.08.2014
Ks. Błażejczyk Piotr, 19.06.2006 – 28.08.2011
Ks. Pieniak Wojciech, 28.06.2008 – 23.05.2010
Ks. Sulej Andrzej, 03.07.2004 – 28.06.2008
Ks. Mieczkowski Rafał, 01.07.2006 – 22.12.2007
Ks. Kinowski Andrzej, 29.06.2002 – 21.02.2007
Ks. Wyszomierski Jarosław, 01.07.2005 – 01.07.2006
Ks. Kopczyński Janusz, 03.07.2004 – 01.07.2005
Ks. Wdowiak Kamil, 29.06.2002 – 03.07.2004
Ks. Rakoczy Arkadiusz Stanisław, 30.06.2001– 29.06.2002
Ks. Safader Sławomir, 18.06.1998 –18.06.2001
Ks. Sosnowski Jan, 18.06.1998 – 25.11.2000
Ks. Kurowski Adam, 28.06.1996 – 01.08.1998
Ks. Kozłowski Waldemar Sylwester, 22.06.1993 – 22.06.1996
Ks. Kulbat Krzysztof Zbigniew, 27.06.1992 – 30.06.1993
Ks. Skiba Edward, 27.06.1992 – 30.06.1993
† Ks. Lewandowski Zdzisław, 15.06.1989 – 22.06.1992
Ks. Skwarski Dariusz, 19.08.1991– 22.06.1992
Ks. Kuźniar Jan, 15.06.1988 –19.08.1991
Ks. Kuśmirek Bolesław, 18.09.1987 –15.06.1988
Ks. Bazarnik Jacek Kazimierz, 31.05.1982 – 06.10.1987
Ks. Staniszewski Artur, 26.08.2012 – 01.09.2013
Ks. Balicki Jan, 19.06.2008 – 26.08.2012
Ks. Kukowski Jarosław, 20.06.2000 –19.06.2006
Ks. Dunin-Borkowski Jacek, 30.06.2001– 28.06.2003
Liczba parafian: 17000
Parafię erygował Kard. Józef Glemp 15 marca 1988 roku z części parafii Św. Jakuba Apostoła w Warszawie-Tarchominie.

Parafię erygował Kard. Józef Glemp 15 marca 1988 roku z części parafii Św. Jakuba Apostoła w Warszawie-Tarchominie. W połowie lat siedemdziesiątych władze miasta zaczęły myśleć o wybudowaniu „nowego miasta od Targówka po Choszczówkę” dla stu tysięcy mieszkańców, które miało stanąć do roku 1985. Gdy w roku 1978 rozpoczęły się prace budowlane w Tarchominie, była mowa już o stu pięćdziesięciu tysiącach przyszłych mieszkańców tego i sąsiednich osiedli w Białołęce, Henrykowie i Nowodworach. Kard. Stefan Wyszyński jeszcze w 1980 roku zdecydował by na nowym osiedlu zlokalizować parafię. Proboszcz parafii macierzystej, Ks. Tadeusz Huk zainteresował się wiernymi zasiedlającymi osiedle Poraje. Na jego prośbę w czerwcu 1981 roku władza kościelna skierowała Ks. Mariana Pazia z zadaniem zorganizowania ośrodka duszpasterskiego na nowym osiedlu. W pierwszych tygodniach pobytu Ks. Paź sprawował niedzielną Eucharystię na placu przed sklepem. Od września wynajął salę w klubie osiedlowym (ul. Śreniawitów 5), tam też uczył religii. Wyjątkowy okazał się pierwszy dzień stanu wojennego, gdy mieszkańcy przyszli na Mszę Św. z okazji obecności pielgrzymującej kopii ikony MB Częstochowskiej: Ks. Marian Paź odprawił ja na ołtarzu urządzonym na ciężarówce na gruncie, o którego uzyskanie dotąd bezskutecznie zabiegał. W styczniu 1982 roku komisarz stanu wojennego dla dzielnicy Warszawa Praga-Północ wyznaczył tę działkę pod kościół. Po tej decyzji postawiono drewnianą kaplicę przeniesioną z parafii Warszawa-Anin. Pierwszą Mszę Św. w tej kaplicy odprawiono 1 września 1982 roku. Powstał też tymczasowy budynek z mieszkaniami dla dwóch księży i dwoma kaplicami katechetycznymi. Prymas Polski Kard. Jozef Glemp z datą 15 sierpnia 1982 roku ustanowił tu prawie-parafię. W czerwcu 1984 roku stołeczny Wydział Architektury zatwierdził plany architektoniczne „zespołu sakralnego” projektu arch. Jana Fiszera z Warszawy. W czerwcu 1984 roku władze zatwierdziły projekt i wydały pozwolenie na budowę: najpierw powstały sale katechetyczne oraz mieszkania dla księży i sióstr zakonnych. 11 kwietnia 1991 roku kard. Józef Glemp wmurował kamień węgielny. Ks. Tadeusz Olaczek, za aprobatą władz kościelnych, zmienił projekt kościoła: w 1982 r. spłonęły dźwigary dachowe, przyjęte rozwiązania nie były optymalne: kłopotliwy świetlik w dachu, i galerie w nawach bocznych. Nowy projekt, uwzględniający położone już fundamenty, wykonał arch. Józef Żołądkiewicz z Olsztyna. Powstała w ten sposób świątynia z tarasem, arkadami i wieżą z trzema dzwonami. W maju 1993 roku rozpoczęto budowę kościoła, 9 grudnia 1995 roku Bp Kazimierz Romaniuk poświęcił mury kościoła, on też konsekrował świątynię 25 kwietnia 2004 roku.

Ks. Bielicki Marcin, do 03.06.2006
Ks. Czyżewski Mariusz, do 15.06.2002
Ks. Sitek Lech, do 01.06.1980
O. Jarząbek Karol OSPPE
Białołęka: Aleja płk. Ryszarda Kuklińskiego, Józsefa Antalla, Atutowa, Christa Botewa, Ceramiczna, Ćmielowska (parzyste wszystkie, nieparzyste od Światowida), Erazma z Zakroczymia (nieparzyste do 13, parzyste do 12), Gębicka, Stanisława Jagmina, Kaflowa, Aleksandra Kamińskiego, Kącik, Leliwitów, Milenijna, Most Marii Skłodowskiej-Curie, Myśliborska (od Kuklińskiego do Kamińskiego), Nagodziców, Pałuków, Pani na Wiśniewie, Pasaż Henryka Sławika, Pasaż ks. Bela Vargi, Pabla Picassa, Porajów, Produkcyjna, Szczęśliwa, Śreniawitów, Światowida (nieparzyste do 49, parzyste do szkoły), Świderska (od Kuklińskiego do Ćmielowskiej), Wojciecha Świętosławskiego, Trakt Nadwiślański (od Kuklińskiego), Vincenta van Gogha, Edwarda Wittiga