DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy, Warszawa-Saska Kępa
ul. Alfreda Nobla 16
03-930 Warszawa
22 617 26 50
07:00
08:00
09:00
18:30
07:00
08:30
10:00
11:30
13:00
18:30
07:00, 08:30, 10:00, 17:30, 18:30
07:00, 08:00, 09:00, 12:00, 18:30
Ks. Wirkowski Zygmunt, od 01.03.2015
Ks. Długosz Robert, od 08.09.2016
Ks. Mikusek Robert, od 29.08.2009
Ks. Ołdak Adam, od 27.08.2014
Ks. Tokarzewski Michał, od 01.03.2015
Ks. Rawski Stanisław, 27.06.1994 –15.02.2015
† Ks. Kot Tadeusz, 09.04.1961– 27.06.1994
Ks. Roguski Władysław, 17.04.1938 – 09.04.1961
Ks. Łukasiewicz Marcin, 26.08.2015 – 08.09.2016
Ks. Cieślik Paweł, 29.08.2010 – 26.08.2015
Ks. Gradziński Marek, 28.08.2011– 27.08.2014
Ks. Hodyna Robert Zbigniew, 29.08.2010 – 27.08.2014
Ks. Swędrowski Michał Henryk, 29.08.2009 – 27.12.2011
Ks. Wyszomierski Jarosław, 01.07.2006 – 28.08.2010
Ks. Knych Marek Adam, 28.06.2003 – 04.07.2010
Ks. Mazurek Jarosław, 03.07.2004 – 29.08.2009
Ks. Wyszyński Sławomir, 03.07.2004 – 29.08.2009
Ks. Ostojski Krzysztof, 01.07.2005 – 05.11.2006, delegowany do organizowania ośrodka duszpasterskiego przy ul. Kadetów
Ks. Ostojski Krzysztof, 30.06.2001– 03.07.2004
Ks. Balikowski Jarosław Mariusz, 29.06.2001– 02.07.2004
Ks. Niewęgłowski Dariusz, 20.06.2000 – 20.06.2003
Ks. Kopczyński Janusz, 20.06.1997 –18.06.2002
Ks. Osiadacz Tomasz, 24.06.1999 –18.06.2002
Ks. Tomaszewski Sławomir, 30.06.2000 – 30.06.2001
Ks. Kuflikowski Andrzej, 30.06.1995 – 22.06.2001
Ks. Wieczorek Dariusz, 30.06.1995 – 30.06.2000
Ks. Jędrzejewski Piotr, 22.06.1995 – 20.06.2000
Ks. Czerwiński Bernard, 22.06.1994 – 24.06.1999
Ks. Kalinowski Paweł, 22.06.1994 – 20.06.1997
Ks. Kasprzak Marek, 19.08.1991– 30.06.1995
Ks. Pancewicz Wojciech, 19.08.1991– 30.06.1995
Ks. Zgódka Janusz, 15.06.1989 –17.02.1995
Ks. Matuszewski Mateusz, 19.08.1991– 30.06.1994
† Ks. Koć Witold Anastazy, 15.06.1989 – 22.06.1994
Ks. Kulma Andrzej, 15.06.1988 –19.08.1991
Ks. Łagowski Wojciech, 10.06.1987 –19.08.1991
Ks. Piekarczyk Andrzej, 21.06.1990 –19.08.1991
† Ks. Niedziałek Tadeusz Jan, 13.06.1984 – 21.06.1990
Ks. Firlej Leon, 15.07.1983 –15.06.1989
Ks. Grabowski Stefan, 10.06.1987 –15.06.1989
Ks. Okurowski Waldemar, 15.07.1983 –15.06.1989
Ks. Banak Jerzy, 24.11.1979 – 20.06.1987
Ks. Cholewa Maciej, 15.06.1985 –10.06.1987
Ks. Streżyński Józef, 20.06.1985 –15.06.1986
Ks. Krysik Jan, 28.08.1982 – 01.07.1985
Ks. Ciąpała Stanisław, 10.06.1983 – 20.06.1985
Ks. Musielak Lucjan, 1983 –13.06.1984
Ks. Gastołek Jan, 14.07.1970 –12.06.1984
† Ks. Kulesza Jan, 22.08.1970 –15.07.1983
Ks. Ordak Franciszek, 25.05.1979 –10.06.1983
Ks. Szymaniak Mieczysław, 20.05.1978 –19.02.1983
Ks. Tomaszkiewicz Ryszard, 28.08.1982 –1983
Ks. Dębkowski Antoni, 19.02.1971–17.06.1980
Ks. Kwiatkowski Kazimierz, 02.06.1969 – 20.05.1979
Ks. Uczciwek Zygmunt Szczepan, 15.10.1977 –10.06.1978
† Ks. Majcher Zenon, 10.06.1968 – 20.05.1978
Ks. Jóźwik Ludwik, 13.01.1968 – 02.06.1971
Ks. Majcher Edward, 05.08.1959 – 08.08.1970
† Ks. Żmijewski Adam, 08.06.1964 – 08.08.1970
Ks. Misiak Jerzy, 01.09.1965 – 02.06.1969
Ks. Lipski Marian, 01.06.1967 –13.01.1968
† Ks. Łuniewski Tadeusz, 01.06.1967 –13.01.1968
Ks. Kazimierczuk Kazimierz, 11.06.1965 –15.06.1967
Ks. Florowski Władysław, 11.06.1965 – 01.06.1967
Ks. Borowiec Jan FDP, 11.08.1965 – 04.09.1965
Ks. Jabłoński Zygmunt MIC, 28.08.1964 –11.06.1965
Ks. Kwolek Henryk MIC, 04.08.1962 –11.06.1965
Ks. Wieprzkowski Jerzy MIC, 04.08.1962 – 28.08.1964
Ks. Śliwiński Ryszard, 27.07.1961–15.06.1964
Ks. Gorzkowski Zbigniew, 20.06.1960 – 22.11.1961
† Ks. Borecki Eugeniusz, 20.08.1959 – 09.07.1960
† Ks. Stasiak Henryk Zygmunt, 05.08.1958 – 05.08.1959
Ks. Szyrwiński Antoni, 09.08.1958 – 05.08.1959
Ks. Królik Stefan, 10.08.1957 – 28.06.1959
† Ks. Kryszewski Jan, 20.12.1956 – 09.08.1958
Ks. Twardowski Jan, 10.08.1957 – 28.06.1958
Ks. Bojasiński Tomasz, 28.06.1955 –10.08.1957
Ks. Płończyński Wiktor, 01.1957 – 06.1957
† Ks. Gniewniak Józef, 28.06.1955 – 20.12.1956
Bp Romaniuk Kazimierz, 04.09.1952 – 06.08.1955
Ks. Bielecki Zygmunt, 1948 –1955
Ks. Marczak Andrzej, 07.1944 – 09.1952
Ks. Stróżyński Michał, 1944 –1945
Ks. Pełka Marian, 10.1940 – 07.1944
Ks. Marcinkowski Arnold, 1943 –1944
† Ks. Abramski Zygmunt, 12.11.1939 –10.1940
† Ks. Karłowicz Wacław Nikodem, 08.09.1939 –12.11.1939
Ks. Chmielewski Zygmunt, 01.05.1939 – 01.09.1939
Ks. Wielebski Tomasz, 24.06.2004 – 24.02.2005
Ks. Kuflikowski Andrzej, 22.06.2001–15.09.2004, delegowany do tworzenia ośrodka duszpasterskiego na osiedlu Gocław-Iskra
† Ks. Kot Tadeusz, 27.06.1994 – 05.05.2004 (†)
Ks. Bartnicki Roman, 1995 –1999
Ks. Sochoń Jan, 1991–1995
Ks. Banach Wincenty, 1969 –1983
Ks. Uczciwek Zygmunt Szczepan, 10.05.1978 – 20.11.1981, z obowiązkiem tworzenia parafii na Orliku
† Ks. Sobczak Stanisław, 1974 –1981
Ks. Zieleniecki Bolesław, 1947 –1965
Ks. Szklarek Henryk, 1954 –1955
Ks. Eysymont Stefan, 1946 –1947
Liczba parafian: 15000
Parafię erygował Kard. Aleksander Kakowski 17 kwietnia 1938 roku z części parafii Bożego Ciała w Warszawie-Kamionku i Najczystszego Serca Maryi w Warszawie-Grochowie.

Parafię erygował Kard. Aleksander Kakowski 17 kwietnia 1938 roku z części parafii Bożego Ciała w Warszawie-Kamionku i Najczystszego Serca Maryi w Warszawie-Grochowie. Jeszcze wcześniej odprawiano Msze Św. w drewnianym kościele, który powstał dzięki staraniom Ks. Władysława Roguskiego; niestety Niemcy spalili go w 1939 r. Zaraz po erygowaniu parafii wspólnota zabrała się do wznoszenia świątyni murowanej zaprojektowanej przez Piotra Lubińskiego. Kamień węgielny poświęcił 30 kwietnia 1939 roku Abp Stanisław Gall w obecności m.in. prezydenta Stefana Starzyńskiego. Do września 1939 r. mury kościoła podciągnięto do wysokości 10 m i wkomponowano w nie prowizoryczną kaplicę. Prace wznowiono w roku 1948, ale już według planów zmodyfikowanych przez Jana Łowińskiego i Jana Bogusławskiego, którzy poszukiwali nowych form budownictwa sakralnego w żelbetonie. 3 października 1952 roku Kard. Stefan Wyszyński poświęcił kościół w stanie surowym; on także konsekrował go w 1980 r. Z biegiem czasu i wraz z rozbudową miasta z parafii wydzielono cztery nowe: Św. Ap. Jana i Pawła, Św. Patryka, MB Królowej Polskich Męczenników i Miłosierdzia Bożego.

Ks. Kulesza Andrzej SDB, do 24.05.1997
Ks. Dmoch Robert, do 22.05.1993
Ks. Węglarz Krzysztof, do 28.05.1992
Ks. Serafin Marek, do 28.05.1988
Ks. Artyszuk Włodzimierz, do 03.06.1984
Praga-Południe: Adampolska, Królowej Aldony, Aleja Jerzego Waszyngtona (parzyste do kanału), Aleja Księcia Józefa Poniatowskiego (parzyste), Aleja Stanów Zjednoczonych (nieparzyste do ogrodów działkowych), Angorska, Berezyńska, Brazylijska, Czeska, Dąbrowiecka, Dąbrówki, Elsterska, Estońska, Finlandzka, Francuska, Genewska (od Stanów Zjednoczonych), Gruzińska, Holenderska, Irlandzka, Jakubowska, Katowicka, Kryniczna, Kubańska, Lipska, Londyńska, Łotewska, Meksykańska, Międzynarodowa, Most Księcia Józefa Poniatowskiego (część parzysta), Most Łazienkowski (część nieparzysta), Niekłańska, Alfreda Nobla, Nurska, Obrońców, Paryska (od Stanów Zjednoczonych), Peszteńska, Plac Przymierza, Poselska, Radziłowska, Saska (od Stanów Zjednoczonych), Jana Styki, Szczuczyńska, Walecznych, Wał Miedzeszyński (od Stanów Zjednoczonych do Waszyngtona), Wandy, Wąchocka, Zakopiańska, Zwycięzców

Zgromadzenie Córek Najczystszego Serca NMP (Sercanki bezhabitowe), Warszawa, al. Waszyngtona 2b, tel. 22 616 00 14

Zgromadzenie Sióstr Dominikanek Misjonarek Jezusa i Maryi, Warszawa, ul. Nobla 16, tel. 22 617 62 79

Zgromadzenie Sióstr od Aniołów, Warszawa, ul. Radziłowska 4, tel. 22 617 76 77