DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Matki Bożej Zwycięskiej, Warszawa-Rembertów
ul. Grzybowa 1
04-498 Warszawa
22 612 94 40
06:30
08:00
18:00
07:30
09:00
10:00
11:15 z udziałem dzieci
13:00
18:00
06:30, 08:00, 10:00, 16:30, 18:00, 19:30
06:30, 08:00, 18:00
Ks. Owczarek Emil, od 04.12.2015
† Ks. Żmijewski Edward, 22.06.1993 –10.11.2015 (†)
† Ks. Urcus Józef, 28.02.1971– 22.06.1993
Ks. Skrzeszewski Stanisław, 08.08.1942 – 28.02.1971
Ks. Waś Zdzisław, 30.08.1933 – 08.08.1942
Ks. Małek Stanisław, 01.01.1928 – 30.08.1933
Ks. Szajko Artur, 28.06.2008 –11.03.2016
Ks. Dziedzic Michał, 28.08.2011– 26.08.2015
Ks. Owczarek Emil, 28.06.2008 – 28.08.2011
Ks. Ziółkowski Robert, 01.07.2006 – 28.06.2008
Ks. Ejsmont Piotr Krzysztof, 20.06.2003 –13.04.2008
Ks. Gajda Witold Józef, 18.06.2001–15.10.2005
Ks. Chciałowski Tomasz, 20.06.2000 – 20.06.2003
Ks. Wysocki Karol, 26.06.1998 – 30.06.2001
Ks. Olędzki Wojciech, 26.06.1998 – 30.06.2000
Ks. Kietliński Krzysztof, 30.06.1994 – 26.06.1998
Ks. Sobczyk Andrzej, 30.06.1995 – 26.06.1998
Ks. Jędrzejewski Piotr, 15.06.1989 – 22.06.1995
† Ks. Makowski Wojciech Wiesław, 15.06.1989 – 30.06.1993
Ks. Tomczyk Ignacy, 20.05.1978 – 09.11.1989
Ks. Chrząszcz Wiesław, 10.06.1987 –15.06.1989
Ks. Sobieszek Marian, 16.06.1986 –15.06.1989
† Ks. Wachowicz Edward, 13.06.1984 – 28.02.1988, oddelegowany do tworzenia ośrodka Św. Brata Alberta w Zielonej
Ks. Zaręba Wiesław, 1986 –10.06.1987
Ks. Jurkiewicz Stanisław, 24.06.1983 –13.06.1984
Ks. Łysakowski Włodzimierz, 31.05.1982 –10.06.1983
Ks. Zych Antoni, 31.05.1978 – 31.05.1982
Ks. Kołodziejski Józef, 25.05.1979 –1980
Ks. Kucharski Włodzimierz, 08.06.1974 – 20.05.1978
Ks. Porzeziński Kazimierz, 08.06.1974 – 20.05.1978
† Ks. Żmijewski Edward, 10.06.1968 –15.05.1976
Ks. Kiełbus Mieczysław, 05.06.1973 – 08.06.1974
† Ks. Łapiński Franciszek, 05.06.1973 – 08.06.1974
Ks. Pisarek Stanisław, 10.06.1970 – 23.06.1973
Ks. Kalinowski Stanisław, 22.03.1962 – 05.06.1973
† Ks. Tartas Tadeusz, 01.06.1967 – 04.03.1972
Ks. Stankiewicz Mieczysław, 01.06.1967 – 31.12.1970
Ks. Mierzejewski Ryszard Stanisław, 10.06.1968 –10.06.1970
Ks. Miazek Jan, 01.06.1967 –10.06.1968
Ks. Skrzypek Ryszard, 01.06.1963 –10.06.1968
Ks. Krysztopa Zygmunt, 15.06.1966 – 01.06.1967
† Ks. Liczkowski Józef, 15.06.1966 – 01.06.1967
Ks. Jatczak Kazimierz, 26.02.1966 –15.06.1966
Ks. Laskowski Marian, 11.06.1965 –15.06.1966
† Ks. Kuśmierczyk Janusz, 21.09.1965 – 26.02.1966
† Ks. Lewandowski Zdzisław, 26.06.1965 – 26.02.1966
Ks. Flaszczyński Paweł, 03.08.1959 –11.06.1965
Ks. Młynarczyk Czesław, 01.06.1963 –11.06.1965
Ks. Ozon Kazimierz, 07.06.1962 – 01.06.1963
Ks. Zakrzewski Tadeusz, 20.08.1958 – 01.06.1963
† Ks. Godlewski Marian, 09.08.1958 – 07.06.1962
Ks. Czerwiński Jan, 30.08.1957 – 05.08.1959
Ks. Stoczyński Józef, 07.12.1957 – 30.08.1958
† Ks. Heintsch Paweł, 20.12.1956 – 25.08.1958
Ks. Pieńkos Marian Franciszek, 08.06.1956 – 07.12.1957
† Ks. Smolaga Stanisław, 30.08.1954 – 20.12.1956
Ks. Boczek Konstanty, 31.08.1954 – 08.06.1956
† Ks. Rudzki Michał, 20.08.1952 – 30.08.1954
Ks. Śliwiński Ryszard, 20.08.1952 – 30.08.1954
Ks. Stefankiewicz Tadeusz, 20.06.1948 – 31.08.1952
Ks. Stoczewski Zefiryn, 1948 –1949
† Ks. Podsiadły Jan, 01.09.1945 – 20.06.1948
Ks. Oberbek Józef, 01.09.1945 – 28.06.1946
Ks. Słojewski Henryk, 18.08.1942 – 30.08.1945
Ks. Gogolewski Korneliusz, 29.11.1940 – 20.12.1944
Ks. Pawłowski Marian, 24.04.1941–10.06.1942
Ks. Wojda Edward, 20.08.1937 – 24.04.1941
Ks. Wolski Walenty, 30.07.1935 – 20.08.1937
Ks. Nastula Stanisław, 11.06.1934 – 30.07.1935
Ks. Gregorkiewicz Edward, 18.04.1932 –11.06.1934
Ks. Siwek Kazimierz, 29.04.1932 –18.11.1932
† Ks. Urcus Józef, 22.06.1993 – 25.02.2010 (†)
Ks. Tacikowski Andrzej, 1941–18.12.1977
Ks. Polak Stanisław, 13.09.1962 –1965
† Ks. Łapiński Ryszard Józef, 01.07.1944 – 01.05.1945
† Ks. Osmólski Wiesław, 15.06.1989 – 22.06.1993
Liczba parafian: 7400
Parafię erygował Kard. Aleksander Kakowski 1 stycznia 1928 roku z części parafii Okuniew.

Parafię erygował Kard. Aleksander Kakowski 1 stycznia 1928 roku z części parafii Okuniew. Pierwszym proboszczem był Ks. mjr Stanisław Małek, kapelan wojskowy. Miejscowość powstała pod koniec XIX w. jako osada wojskowa przy poligonie; w 1905 r. było tu 7 domów i 44 mieszkańców. Od 1924 r. Rembertów jest siedzibą gminy, była tu wtedy fabryka mebli, elektrownia i fabryka amunicji. W 1939 r. otrzymał prawa miejskie, a od 1957 r. leży w granicach Warszawy. Zanim przystąpiono do budowy kościoła-votum za „Cud nad Wisłą”, duszpasterstwo skupiało się kościele garnizonowym (magazyny wojskowe przerobione na początku XX w). Tymczasową kaplicę p.w. MB Zwycięskiej (tak zdecydowali hr. Emanuel Bułhak i mieszkańcy Rembertowa) zbudowano w roku 1932, poświęcił ją dziekan praski, Ks. Ignacy Kłopotowski. Stąd wyruszył w 1920 r. Ks. Ignacy Skorupka na czele batalionu młodzieży. Budowę kościoła według planów arch. Wiesława Kononowicza i Stanisława Mizerskiego rozpoczęto w lipcu 1939 roku, ale wojna przerwała prace, wznowiono je dopiero w 1946 r. Kamień węgielny poświęcił Kard. August Hlond 1 czerwca 1947 roku. W 1949 r. władze cywilne zamknęły kaplicę na poligonie i przerobiły ją na magazyn. Świątynia stanęła w stanie surowym w 1952 r. dzięki staraniom Ks. prał. Stanisława Skrzeszewskiego. 20 kwietnia 1952 roku Abp Stefan Wyszyński odprawił pierwszą Mszę Św., poświęcił mury i pierwszy dzwon, nadając mu imię „Stefan”. Wyposażenie wnętrza to zasługa Ks. prał. Józefa Urcusa. Konsekracji dokonał Bp Jerzy Modzelewski w 1978 r. W roku 1995 pod okiem Ks. prał. Edwarda Żmijewskiego ukończono wieżę i zamknięto całość projektu. Przed kościołem rozbudowano schody tak, by można było tu umieścić grobowiec poświęcony miejscom, osobom i dowódcom wojny roku 1920. W roku 2000 na placu kościelnym zbudowano kaplicę przedpogrzebową z zapleczem. Natomiast na placu przed kościołem w roku 1997, w 80- tą rocznicę objawień fatimskich, stanął pomnik sanktuariów maryjnych Europy.

Ks. Kowalski Marcin, do 03.06.2017
S. Piątkowska Agnieszka CSSF, do 02.02.1983
Ks. Karpowicz Witold, do 27.05.1965
Ks. Zimnowodzki Władysław SDB, do 24.06.1955
S. Woźniakowska Teofila CSFN, do 02.10.1951
O. Zarzecki Tobiasz OCD
Rembertów: Admiralska, Aleja gen. Antoniego Chruściela „Montera” (parzyste), Aleja Komandosów, mjr. Franciszka Michała Amałowicza „Tatara”, Arsenalska, Norberta Barlickiego, Bellony, Eugeniusza Bocheńskiego „Dubańca”, Buławy, Cyrulików, Czerwonych Beretów, Dokerów, Dowódców, Dwóch Mieczy, Działyńczyków, Dziewosłęby, Eskulapów, Stanisława Fiszera, Fizyków, Fizylierów, Frontowa, Gawędziarzy, Bronisława Gembarzewskiego, Emilii Gierczak, Giermków, Górna, Grawerska, Grzybowa, Haubicy, Franciszka Ilskiego, Instruktorska, Jaworzniaków, Antoniego Kacpury, Klasztorna, Doroty Kłuszyńskiej, Kominiarska, Konwisarska, Kuglarska, Liryczna, Stefana Łyszkiewicza „Pechowca”, Markietanki, Marsa (od Żołnierskiej), Mieczysława Niedziałkowskiego, Michała Okurzałego, Plutonowych, Płatnerska, Pociskowa, Pontonierów, Posłańców, Przebieg, Przedświt, Przewłocka, Rasztowska, Republikańska, ks. Stanisława Skrzeszewskiego, Sobiborska, Suflerska, Szatkowników, Topograficzna, Ułańska, Księcia Witolda, gen. Karola Ziemskiego „Wachnowskiego”, Zygmunta III, gen. Lucjana Żeligowskiego, Żołnierska (parzyste do torów)

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej, Warszawa, ul. Żeligowskiego 16/20, tel. 22 673 58 38

Zgromadzenie Sióstr Najświętszego Imienia Jezus pod opieką NMP Wspomożenia Wiernych, Warszawa, ul. Republikańska 13, tel. 22 611 88 31