DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Matki Bożej Dobrej Rady, Warszawa-Miedzeszyn
ul. Szafirowa 58
04-954 Warszawa
22 872 05 83
07:00
18:00
08:00
10:00
11:30 z udziałem dzieci
13:00
18:00
07:00, 09:00, 18:00
Ks. Serafin Marek, od 26.06.2016
Ks. Lao Arkadiusz, od 01.09.2013
Ks. Gajda Witold Józef, 30.10.2006 – 28.08.2015
Ks. Łakomiec Tadeusz, 01.03.1988 – 30.10.2006
Ks. Serafin Marek, 26.08.2015 – 26.06.2016
Ks. Łakomiec Tadeusz, 18.06.1982 – 01.03.1988, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii
Ks. Rosłon Dariusz, 29.06.2008 – 01.09.2013
Ks. Filipowicz Krzysztof, 01.11.2007 –19.06.2008
Ks. Gajownik Krzysztof, 26.08.2007 –10.10.2007
Ks. Jaworski Wojciech, 19.06.2006 – 22.08.2007
Ks. Rejmuza Dariusz, 03.07.2004 – 01.07.2006
Ks. Walczyk Hubert, 10.06.2001– 03.07.2004
Ks. Ludwiczak Przemysław, 26.06.1998 –18.06.2001
Ks. Dec Mirosław, 28.06.1996 – 26.06.1998
Ks. Bala Dariusz, 28.05.1995 – 22.06.1996
Ks. Chibowski Henryk Maciej, 30.06.1995 – 22.06.1996
Ks. Śmigasiewicz Jan, 30.06.1993 – 22.06.1995
Ks. Dmoch Robert, 30.06.1994 – 28.03.1995
Ks. Firysiuk Tadeusz Zenon, 30.06.1993 – 30.06.1994
Ks. Krzemień Jacek Michał, 27.06.1992 – 30.06.1993
Ks. Safader Sławomir, 19.08.1991– 22.06.1993
Ks. Zakrzewski Maciej, 21.06.1990 –19.08.1991
Ks. Jędrysiak Wojciech, 10.06.1987 – 21.06.1990
Ks. Włodarczyk Edward, 15.06.1986 –10.06.1987
Ks. Szwedkowicz Leszek Franciszek, 13.06.1984 –15.06.1985
Ks. Czajkowski Antoni, 10.06.1983 –13.06.1984
Liczba parafian: 4000
Parafię erygował Kard. Józef Glemp 15 marca 1988 roku.

Parafię erygował Kard. Józef Glemp 15 marca 1988 roku. Miejscowość powstała w miejscu dawnej przeprawy przez Wisłę, wzmiankowana w XII w. jako własność opactwa czerwińskiego. Obejmowała 10 łanów (ok. 170 ha). W XVII w. powstał tu folwark; w XIX było tu 28 gospodarstw i 200 mieszkańców, wieś miała 90 ha, a folwark 240. Przed I wojną światową na gruntach przyległych do kolei nadwiślańskiej powstało osiedle letniskowe, które dało początek dzisiejszemu budownictwu jednorodzinnemu. Organizowanie duszpasterstwa w Miedzeszynie sięga czerwca 1982 roku, gdy na pusty plac przyszedł Ks. Tadeusz Łakomiec. Po kilku miesiącach zbudowano kaplicę i 30 stycznia 1983 roku odprawiono w niej pierwszą Mszę Św. Uroczystego poświęcenia kaplicy dokonał Bp Jerzy Modzelewski 20 lutego 1983 roku. Jeszcze w tym samym roku, 15 listopada, Kard. Józef Glemp erygował ośrodek duszpasterski p.w. Matki Bożej Dobrej Rady. Wkrótce rozpoczęto prace przygotowawcze do budowy kościoła. Pierwszą Mszą Św. w nowym kościele była „Pasterka” w 1999 r. Na stałe liturgia jest sprawowana w nowej świątyni od Niedzieli Palmowej 2000 r. Kaplica, która służyła przez 18 lat została rozebrana, gdyż potrzebny był materiał na kontynuowanie budowy. W historii parafii bardzo ważne są lata 1991-1996, kiedy to z inicjatywy Ks. Tadeusza Łakomca i przy współpracy kilku osób świeckich, działało przy parafii Katolickie Radio Warszawa, pierwsze katolickie radio w Polsce. W 1992 r. w siedzibie Radia odbyła się sesja wyjazdowa uczestników międzynarodowej konferencji „Mass media w duszpasterstwie krajów Europy Środkowej”. W 2006 roku po zmianie na urzędzie proboszcza – po 24 latach Ks. kan. Tadeusza Łakomca, Ks. Witold Gajda – nowy proboszcz, rozpoczął wyposażanie wnętrza świątyni, po uprzednim wykonaniu pokrycia dachowego i położenia tynków wewnątrz kościoła o kubaturze 21000 m³. Zgodnie z projektem wnętrza wg Joanny Szymańskiej nowe oblicze zyskało prezbiterium kościoła, wykonane w białym, macedońskim marmurze, w świątyni zostało zamontowane ogrzewanie podłogowe a całą posadzkę przykryto granitem z ozdobnym pasem przez środek kościoła. W 2012 roku dom parafialny przybrał nowy wygląd po przeprowadzonej wcześnie termomodernizacji budynku.

Ks. Dominiczak Marcin, do 04.06.2016
Ks. Zieliński Paweł, do 15.06.2002
Ks. Bodzon Janusz Krzysztof, do 24.05.1990
Wawer: Agrestowa, Arniki, Stanisława Barcewicza, Bonisławska, Brodnicka, Chryzantemy, Ciekawa, Ciepielowska, Deptak, Derkaczy (od Jagienki), Derwida, Drozdowa, Dusznicka (nieparzyste do Sarny), Garncarska (do Solurskiej), Halna, Iglasta, Jagienki (nieparzyste), Jałowcowa, Kąkolowa (do Żołędziowej), Lawinowa, Liliowa, Lokalna (nieparzyste do Przełęczy, parzyste do Zabawnej), Lubuska, Macierzanki, Majerankowa, Malczycka, Małowiejska, Mozaikowa (nieparzyste do Lewkonii, parzyste do Rusałki), Mszańska, Nadarzyńska, Nagłowicka, Nenufarów, Orchidei, Pasażerska, Patriotów (nieparzyste od Jagienki do Solurskiej, parzyste od Dusznickiej do Żołędziowej), Popiołów, Prasowa, Przewodowa (od Rozmarynu), Przyjemna, Radłowa (do Zabrzańskiej), Radoszycka, Rejowiecka, Rozmarynu, Sarny, Solurska, Sulęcińska, Szachowa, Szafirowa, Średnia, Tawułkowa, Truskolaska, Tuberozy, Umowna, Wiesiołka, Włókiennicza (od Jagienki), Wzorzysta, Zabrzańska, Zagięta, Zasadowa (nieparzyste od Draceny, parzyste od Rozmarynu), Zespołowa, Żwanowiecka (do Żołędziowej)