DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Michała Archanioła, Warszawa-Grodzisk
ul. Głębocka 119
03-289 Warszawa
08:00
18:00
07:30
10:00
11:30
13:00
18:00
20:00
08:00, 10:00, 18:00
08:00, 18:00
Ks. Nagraba Artur, od 10.08.2016
Ks. Adler Paweł, od 26.08.2015
Ks. Ścisłowski Adam Antoni, 06.03.2011–10.08.2016
† Ks. Stalpiński Szczepan, 05.07.2009 –14.01.2011 (†), budowniczy kaplicy w par. Św. Szczepana
Ks. Guzowski Ryszard, 17.06.2006 – 05.07.2009
Ks. Strzyż Jan, 18.06.1998 –17.06.2006
† Ks. Janowski Andrzej Ambroży, 22.06.1995 –18.06.1998
Ks. Gastołek Jan, 19.06.1985 – 22.06.1995
Ks. Bloch Ryszard, 01.07.1975 –19.06.1985
Ks. Bloch Ryszard, 22.02.1975 – 01.07.1975
Ks. Leszczyński Stanisław, 11.02.1964 – 22.02.1974
Ks. Norbert Henryk, 25.06.1961–11.02.1964
† Ks. Iwaniuk Józef, 09.08.1958 – 25.06.1961
Ks. Łukasiewicz Marcin, 29.08.2010 – 26.08.2015
Ks. Paska Marek, 22.06.2009 – 29.06.2010, delegowany do organizowania ośrodka duszpasterskiego na Lewandowie
Ks. Kozera Krzysztof, 01.07.2007 – 04.07.2009
Ks. Ścisłowski Adam Antoni, 01.07.2006 – 01.07.2007
Ks. Reda Jarosław, 28.06.2003 – 01.07.2006
Ks. Kopczyński Tadeusz, 18.06.2002 – 20.06.2003
Ks. Wicher Wacław SAC, 31.08.1963 –11.02.1964
Ks. Kalisiak Robert, 24.02.2008 – 05.07.2009, delegowany do tworzenia ośrodka duszpasterskiego na osiedlu Lewandów
Ks. Kopczyński Tadeusz, 18.06.1998 –18.06.2002
Ks. Wicher Władysław SAC, 30.11.1963 –11.02.1964
Ks. Trypus Kazimierz SAC, 24.04.1963 – 30.11.1963
Ks. Parzyszek Kazimierz SAC, 30.03.1963 – 22.04.1963
Liczba parafian: 14000
Parafię erygował Kard. Stefan Wyszyński 1 lipca 1975 roku z części parafii Św. Izydora w Markach.

Parafię erygował Kard. Stefan Wyszyński 1 lipca 1975 roku z części parafii Św. Izydora w Markach. Osada targowa Grodzisk była znana już w X w., stanowiła własność książęcą, a potem królewską. Kościół wybudowano prawdopodobnie w roku 1534 z fundacji królowej Bony. W późniejszych czasach był wielokrotnie remontowany, jednak zachowano pierwotną bryłę architektoniczną. Według podania fundatorami kościoła byli królowa Bona i pewien bogaty szlachcic, który w tym miejscu miał pustelnię, gdzie pokutował za hulaszcze życie. W roku 1602 król Zygmunt III Waza nadał Bernardynom okoliczne ziemie, kościół pozostawał pod ich zarządem przez ok. 250 lat. W świątyni znajdował się obraz MB Częstochowskiej przeniesiony w 1809 r. z rozebranego kościoła Bernardynek na Pradze. Po kasacie zakonu w 1864 r. świątynia znalazła się pod zarządem parafii MB Loretańskiej na Pradze. W czasie działań wojennych w 1944 r. kościół spalił się, w 1950 r. wzniesiono nową świątynię. Kard. Stefan Wyszyński dekretem z 28 września 1958 roku ustanowił tutejszy kościół filią parafii Św. Izydora w Markach i nadał mu prawo prowadzenia ksiąg metrykalnych. Od 1977 r. Grodzisk należy administracyjnie do Warszawy. W latach 1998 – 2006 kościół staraniem ks. Jana Strzyża gruntownie odnowiony, a całe obejście stylowo uporządkowane.

Białołęka: Astrowa, Atrakcyjna, Augustówek, Leona Berensona (od 21 do 123), Stanisława Chudoby, Derby, Dudka, Głębocka (od Skarbka z Gór), Kawki, Kąty Grodziskie, Kniei, Kroczewska, Kumaka, Lewandów, Oknicka, Okrągła, Przyrodnicza, Skarbka z Gór (od 17), Słonecznego Poranka, Suchocińska, Wyszkowska, Zaskrońca, Zaułek, Zdziarska (od Kątów Grodziskich), Marki: Tadeusza Kościuszki (od 66)