DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Patryka, Warszawa-Gocław
ul. Tadeusza Rechniewskiego 14
03-980 Warszawa
07:00
08:00
19:00 od października do kwietnia o 18:00
08:00
09:30 dla młodzieży
11:00 z udziałem dzieci
12:30
16:30 z udziałem dzieci klas II i III poza wakacjami
19:00 od października do kwietnia o 18:00
07:00, 08:00, 09:30, 11:00, 16:30, 18:00, 19:00
07:00, 08:00, 18:00
07:00, 08:00, 09:30, 11:00, 16:30, 18:00, 19:00
Ks. Zdziebłowski Wojciech, od 30.01.1991, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii
Ks. Kosewski Maciej, 28.08.2012 – 26.08.2016
Ks. Rybicki Andrzej, 29.08.2009 – 01.09.2012
Ks. Sawicki Jan, 29.08.2009 – 26.08.2012
Ks. Węglarz Krzysztof, 24.06.2004 – 24.08.2009
† Ks. Cymerman Paweł, 22.06.2005 – 22.06.2009
Ks. Gradziński Marek, 28.06.2003 – 01.07.2007
Ks. Rokita Piotr Paweł, 06.01.2006 – 01.07.2006
Ks. Bala Dariusz, 29.06.2002 – 01.07.2005
Ks. Zagórowski Grzegorz, 18.06.2001– 03.07.2004
Ks. Gergont Stanisław, 18.06.2001–18.06.2002
Ks. Józefczyk Jan, 20.06.2000 – 20.10.2001
Ks. Bigda Zbigniew, 30.06.2000 – 30.06.2001
Ks. Gajda Witold Józef, 22.06.1997 –18.06.2001
Ks. Knych Marek Adam, 28.06.1996 – 30.06.2000
Ks. Szelągowski Robert, 01.07.1999 – 30.06.2000
Ks. Bajurski Leszek Tomasz, 30.06.1993 – 26.06.1998
Ks. Gołaś Krzysztof, 30.06.1994 – 22.06.1996
Ks. Swędrowski Michał Henryk, 30.06.1994 – 03.11.1995
Ks. Ladziński Ryszard Jan, 22.06.1992 – 22.06.1993
Ks. Wolski Andrzej, 22.06.1992 – 22.06.1993
Ks. Gill Tomasz Władysław, 22.06.1992 – 27.06.1992
Ks. Padowski Marian, 10.08.1991–19.08.1991
Ks. Szczękulski Tadeusz, 01.07.2007 – 07.09.2014, kapłan Diecezji Łowickiej
Ks. Balicki Jan, 20.06.2003 – 01.07.2005
† Ks. Kremer Janusz, 18.06.1998 – 01.07.1999
Ks. Ostrowski Henryk, 21.09.1990 – 30.06.1991
Liczba parafian: 24500
Parafię erygował Kard. Józef Glemp 15 stycznia 1991 roku z części parafii Św. Ap. Jana i Pawła w Warszawie-Gocławiu, Narodzenia Pańskiego w Warszawie-Witolinie i Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu.

Parafię erygował Kard. Józef Glemp 15 stycznia 1991 roku z części parafii Św. Ap. Jana i Pawła w Warszawie-Gocławiu, Narodzenia Pańskiego w Warszawie-Witolinie i Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu. Jest to jedyna świątynia w Polsce o takim wezwaniu, zaproponował je Kard. Józef Glemp po wizycie u Prymasa Irlandii. W czerwcu 1988 roku władza metropolitalna delegowała Ks. Wojciecha Zdziebłowskiego do zorganizowania nowego ośrodka. 10 kwietnia 1989 roku władze stołeczne wydały decyzję lokalizacyjną. W Niedzielę Palmową, 8 marca 1990 roku, na terenie kościelnym ustawiono krzyż, 26 marca odprawiono pierwszą Mszę Św., a 8 kwietnia Bp Marian Duś poświęcił krzyż i plac pod kościół. Od maja do października 1990 r. zmontowano drewnianą kaplicę podarowaną przez księży pallotynów z Ożarowa, którą w uroczystość Chrystusa Króla, 25 listopada, poświęcił Kard. Józef Glemp. Latem roku 1992 zbudowano tymczasową plebanię. Wiosną 1991 r. rozpoczęto budowę plebanii i murowanego kościoła według planów inż. Wojciecha Kluka. Pod koniec 1998 r. założono dach na świątyni i zamknięto stan surowy. Pierwsze misje parafialne poprowadzili w dniach 9-16 kwietnia 2000 roku Ojcowie Franciszkanie z Kazimierza nad Wisłą, ich zakończenie było szczególne: Bp Kazimierz Romaniuk sprawował pierwszą Eucharystię i poświęcił mury kościoła. Podczas drugiej wizytacji kanonicznej (16-17 marca 2001 roku) Bp Stanisław Kędziora poświęcił plebanię. 25 marca 2002 roku miało miejsce wmurowanie aktu erekcyjnego w nowo ustawiony ołtarz, zaś 29 czerwca 2002 roku Bp Kazimierz Romaniuk konsekrował świątynię. Parafia utrzymuje kontakt z ambasadą Irlandii, krajem swego patrona. W październiku 2002 r. sprowadzono relikwie Św. Siostry Faustyny Kowalskiej, w maju 2003 r. Św. Ojca Pio, a 25 grudnia 2005 r. Św. Joanny Beretta Molla. W latach 2002-2005 uzupełniono wyposażenie kościoła: ołtarz, ambonka, chrzcielnica, posadzka, witraże, mozaika, dębowe ławki i konfesjonały. 17 marca 2007 roku Abp Sławoj Leszek Głódź poświęcił kaplicę Matki Bożej Łuckiej, a 11 listopada 2007 roku nowe organy marki „Johannus”. 17 marca 2009 roku Abp Henryk Hoser SAC przewodniczy uroczystościom odpustowym, udzielił bierzmowania oraz poświęcił mozaikę Jana Pawła II i Prymasa Tysiąclecia, Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Br. Kiełkiewicz Adam OSPPE, do 07.08.2008
Ks. Wojtaś Zbigniew, do 1982
S. Sikorska Beata CR
Praga-Południe: gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego (parzyste do Fieldorfa), Zbigniewa Burzyńskiego, Cichociemnych, gen. Augusta Emila Fieldorfa „Nila” (parzyste od Bora-Komorowskiego do Nowaka Jeziorańskiego), Franciszka Janika, Stanisława Mikołajczyka, Jana Nowaka-Jeziorańskiego (nieparzyste do Fieldorfa), gen. Leopolda Okulickiego, Pasaż Złotej Wilgi, św. Patryka, Mariana Pisarka, Tadeusza Rechniewskiego, Witolda Rychtera, Szkoły Orląt, Władysława Umińskiego, Władysława Witwickiego, Złotej Wilgi, Floriana Znanieckiego