DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Św. Faustyny, Warszawa-Bródno
ul. Żuromińska 2
03-341 Warszawa
22 674 40 97
07:00
07:30
08:00 poza wakacjami
18:30
07:00
08:00
09:30
11:00
12:15
18:30 w wakacje o 19:00
07:00, 08:00, 09:30, 18:30
07:00, 07:30, 08:00, 18:30
Ks. Ladziński Ryszard Jan, od 01.01.1995, organizator parafii, budowniczy kościoła i plebanii
Ks. Banaszek Adam, od 26.08.2015
Ks. Kosewski Maciej, od 26.08.2016
Ks. Włas Paweł, od 26.08.2012
Ks. Sobolewski Michał, od 10.09.2016
Ks. Kot Roman, 01.04.2011– 26.08.2016
Ks. Kowalczyk Tomasz, 28.08.2011– 26.08.2015
Ks. Walczyk Hubert, 28.06.2008 – 28.08.2011
Ks. Długosz Robert, 01.07.2007 – 06.03.2011
Ks. Safader Sławomir, 29.08.2009 – 29.08.2010
Ks. Grzymkiewicz Grzegorz, 28.06.2008 – 29.08.2009
Ks. Chaciński Michał, 22.06.2005 – 28.06.2008
Ks. Owczarek Emil, 03.07.2004 – 28.06.2008
Ks. Wysocki Karol, 01.07.2006 – 01.07.2007
Ks. Śpiewak Zbigniew, 03.07.2004 – 01.07.2006
Ks. Chojnicki Grzegorz, 18.06.2002 – 22.06.2005
Ks. Węglarz Krzysztof, 20.06.2000 – 24.06.2004
Ks. Reda Jarosław, 29.06.2002 – 28.06.2003
Ks. Bigda Zbigniew, 30.06.2001– 29.06.2002
Ks. Gawryś Mirosław, 24.06.1999 –18.06.2002
Ks. Dębski Jacek, 24.06.1999 –18.06.2001
Ks. Kraiński Wojciech, 28.06.1997 – 30.06.2000
Ks. Franczak Dariusz, 28.06.1996 – 01.07.1999
Ks. Gawryluk Wojciech, 22.06.1995 – 24.06.1999
Ks. Tanke Karol, 18.10.2011– 02.03.2014
Ks. Walkiewicz Grzegorz, 29.08.2010 – 28.08.2011
Ks. Tanke Karol, 02.03.2014 –10.09.2016
Liczba parafian: 14560
Parafię erygował Bp Kazimierz Romaniuk 1 stycznia 1997 roku z części parafii MB Różańcowej i Św. Wincentego a Paulo.

Parafię erygował Bp Kazimierz Romaniuk 1 stycznia 1997 roku z części parafii MB Różańcowej i Św. Wincentego à Paulo. Jej początki sięgają 1993 roku, kiedy Kuria Warszawsko-Praska mianowała Ks. prał. Ryszarda Ladzińskiego wikariuszem MB Różańcowej z zadaniem organizowania nowego ośrodka duszpasterskiego. 23 czerwca 1994 roku Bp Stanisław Kędziora odprawił z Księdzem Ladzińskim pierwszą Mszę Świętą oraz poświęcił krzyż i plac pod budowę. Z pozyskanego baraku po OHP zbudowano kaplicę, którą poświęcił Bp Kazimierz Romaniuk 5 października 1994 roku w dzień wspomnienia wówczas jeszcze błogosławionej Siostry Faustyny. W 1995 roku rozpoczęto budowę domu parafialnego. Parafia w 1998 roku otrzymała pozwolenie na budowę kościoła i w szybkim tempie powstała świątynia według projektu inż. Andrzeja Gniazdowskiego i inż. Józefa Marka. Bp Kazimierz Romaniuk wmurował kamień węgielny i poświęcił mury 22 maja 1999 roku. W kwietniu 2000 roku, po kanonizacji Siostry Faustyny, parafia zmieniła tytuł na „Św. Faustyny”. Poświęcenia świątyni dokonał Bp Kazimierz Romaniuk 25 grudnia 2003 roku, a konsekracji Abp Henryk Hoser SAC 6 października 2013 roku.

Ks. Wiśniewski Łukasz RM, do 07.06.2008
O. Ziółkowski Michał MI, do 28.05.2005
Ks. Goliński Rafał, do 05.06.2004
Targówek: Balkonowa, Simóna Bolívara, Chodecka (do Kondratowicza), 20 Dywizji Piechoty WP, Gilarska (parzyste od rowu za Drewnowskiego), Franciszka Groëra, Ludwika Kondratowicza (parzyste od Chodeckiej do św. Wincentego), Na Grobli, Rembielińska (parzyste do Wyszogrodzkiej), Matki Teresy z Kalkuty (od Rembielińskiej), św. Wincentego (od cmentarza do Kondratowicza), Wyszogrodzka (parzyste), Zielone Zacisze, Żuromińska