DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Matki Bożej Różańcowej, Warszawa-Bródno
ul. Piotra Wysockiego 8
03-371 Warszawa
06:30
08:00
15:00 w I piątek miesiąca
18:30
07:00
09:00
10:30
12:00 z udziałem dzieci
13:30 poza wakacjami
19:00 w wakacje o 20:00
06:30, 08:00, 10:00, 17:00, 18:30
06:30, 08:00, 15:00, 18:30
Ks. Wołosiewicz Stanisław, 03.06.2006 – 30.06.2017
Ks. Wirkowski Zygmunt, 29.06.2002 –17.06.2006
Ks. Mosak Mieczysław, 25.05.1981–18.06.2002
Ks. Gawlik Romuald, 31.12.1960 – 25.05.1981
Ks. Zimiński Tadeusz, 30.06.1945 – 31.12.1960
Ks. Kubiak Andrzej, 30.06.1939 – 30.06.1945
Ks. Roguski Stefan, 30.06.1921– 30.06.1939
Ks. Mierzejewski Teofil, 30.06.1918 – 30.06.1921
Ks. Sękowski Aleksander, 26.10.1913 – 30.06.1918
Ks. Legucki Rafał, 26.08.2012 – 26.08.2017, skierowany do pracy misyjnej w Diecezji Quimper et Leon we Francji
Ks. Wysocki Karol, 28.08.2011– 26.08.2016
Ks. Mazurek Jarosław, 29.08.2009 – 01.09.2013
Ks. Ożóg Marcin, 03.07.2004 – 01.07.2012
Ks. Szymański Zbigniew, 29.08.2010 – 28.08.2011
Ks. Banach Paweł, 01.07.2006 – 29.08.2010
Ks. Moczulski Tomasz Andrzej, 01.07.2007 – 29.08.2009
Ks. Mazurkiewicz Paweł Zbigniew, 01.05.2005 – 01.07.2007
Ks. Szelągowski Robert, 28.06.2003 – 24.06.2006
Ks. Wieczorek Dariusz, 30.06.2000 – 01.01.2005
Ks. Trzciński Paweł Stanisław, 30.06.2002 – 03.07.2004
Ks. Grzymkiewicz Grzegorz, 30.06.2000 – 28.06.2003
Ks. Abramowski Krzysztof, 25.06.1998 – 28.06.2002
Ks. Świątkiewicz Arkadiusz, 28.06.1997 – 30.06.2000
Ks. Lewiński Bogdan Stanisław, 22.06.1996 – 20.06.2000
Ks. Gołembiewski Jan Kazimierz, 31.07.1999 –15.01.2000
Ks. Gosik Mariusz Andrzej, 28.06.1997 – 23.06.1998
Ks. Sosnowski Jan, 22.06.1994 –18.06.1998
Ks. Sztajerwald Kazimierz Edward, 30.06.1994 – 28.06.1997
Ks. Korbik Dariusz Edward, 27.06.1992 – 28.06.1996
† Ks. Koć Witold Anastazy, 22.06.1994 – 22.02.1996
Ks. Chibowski Henryk Maciej, 30.06.1993 – 30.06.1995
Ks. Ladziński Ryszard Jan, 22.06.1993 – 01.01.1995
Ks. Janiszewski Bronisław, 30.06.1993 – 30.06.1994
† Ks. Mencel Leszek Grzegorz, 30.06.1992 – 22.06.1994
Ks. Chyła Jerzy, 15.06.1989 – 22.06.1993
Ks. Gajewski Marek, 15.06.1989 – 22.06.1992
Ks. Grygier Janusz, 19.08.1991– 22.06.1992
Ks. Radecki Jerzy, 15.06.1989 –19.08.1991
Ks. Królak Walenty, 13.06.1984 –15.06.1989
Ks. Podstawka Zygmunt Marcin, 10.06.1987 –15.06.1989
O. Zimoląg Michał CMF, 15.06.1988 –1989
Ks. Kowara Edward, 10.06.1987 –15.06.1988
Ks. Pasternak Bogusław, 15.06.1985 –10.06.1987
Ks. Banach Stanisław, 10.06.1986 –1987
Ks. Dziedzic Eugeniusz, 31.05.1982 –13.02.1986
Ks. Kuśmirek Bolesław, 10.06.1983 –15.06.1985
Ks. Mackiewicz Mieczysław, 11.06.1982 –13.06.1984
Ks. Malacki Zygmunt, 24.02.1979 –13.06.1984
Ks. Wnuk Marian, 06.09.1976 – 20.12.1982
Ks. Jankowski Eugeniusz, 25.06.1979 – 22.06.1982
Ks. Czarnota Jerzy, 20.05.1975 – 20.05.1979
Ks. Pęzik Marian, 20.05.1978 –1979
Ks. Florowski Władysław, 10.06.1972 – 20.05.1978
Ks. Łakomiec Tadeusz, 08.06.1974 – 28.05.1977
Ks. Dobrodziej Jan, do 06.09.1976
Ks. Gutowski Franciszek, 20.05.1975 –1976
† Ks. Łapiński Franciszek, 08.06.1974 – 20.05.1975
Ks. Stolarek Kazimerz, 08.06.1974 –1975
Ks. Byrski Jan, 05.06.1973 – 08.06.1974
Ks. Kołoniecki Leszek, 05.06.1973 – 08.06.1974
† Ks. Łuniewski Tadeusz, 01.06.1971– 05.06.1973
Ks. Mieńko Marian, 31.08.1968 – 05.06.1973
Ks. Zdanowicz Zdzisław, 10.06.1972 –1973
† Ks. Misiak Józef Stanisław, 01.06.1971–10.06.1972
Ks. Wrotniak Andrzej, 31.08.1968 – 01.06.1971
† Ks. Gajdel Sykstus CFD, 08.08.1964 – 31.08.1968
Ks. Woźniczko Roman CFD, 08.08.1964 – 31.08.1968
† Ks. Janowski Andrzej Ambroży, 07.06.1962 –13.09.1964
Ks. Milewski Stefan, 10.06.1961– 07.06.1962
Ks. Lubański Mieczysław, 10.06.1961– 08.1961
Ks. Gawlik Romuald, 01.09.1950 – 31.12.1960
Ks. Wypych Władysław, 01.10.1948 –15.08.1950
Ks. Woźniak Józef, 02.04.1945 – 09.09.1948
Ks. Borowiec Władysław, 01.08.1943 – 26.08.1944
Ks. Długołęcki Roman, 01.07.1941–14.06.1943
† Ks. Gosiewski Adam, 25.02.1941– 30.06.1941
Ks. Włodarczyk Franciszek, 25.01.1938 –16.01.1941
Ks. Zimiński Tadeusz, 1930 –1939
Ks. Januszko Józef, 19.06.1937 – 23.01.1938
Ks. Stosio Jan, 10.08.1935 –13.08.1937
† Ks. Zakrzewski Franciszek, 20.08.1934 – 01.08.1935
Ks. Zając Stefan, 28.03.1932 – 08.08.1934
Ks. Kazimierski Jan, 15.02.1931– 09.02.1932
Ks. Nałęcz Kazimierz, 07.09.1929 – 01.02.1931
† Ks. Sałaga Anatol, 09.04.1928 – 24.08.1929
Ks. Maciejewski Jan, 15.08.1926 –12.02.1928
Ks. Radecki Stanisław, 05.09.1925 – 08.08.1926
Ks. Gryglas Kazimierz, 10.07.1924 – 23.08.1925
Ks. Kustosz Adam, 03.07.1922 –10.07.1924
Ks. Zdebski Karol, 27.09.1919 –17.06.1923
Ks. Kuplicki Stanisław, 25.01.1921– 26.04.1922
Ks. Laskowski Ludwik, 02.10.1920 – 23.01.1921
Ks. Zuba Wacław, 17.08.1919 – 08.09.1920
Ks. Sotomski Jan, 02.02.1919 – 20.09.1919
Ks. Kucharewicz Tytus, 06.06.1918 – 03.08.1919
Ks. Wiśniewski Franciszek, 12.01.1919 – 26.01.1919
Ks. Dziobe Józef, 09.06.1918 – 30.06.1918
† Ks. Gotlib Czesław, 11.11.1917 – 28.05.1918
Ks. Sielski Bronisław, 07.10.1917 – 20.01.1918
Ks. Kołak Jacek, 27.08.2014 – 26.08.2015
Ks. Chibowski Andrzej Franciszek, 13.09.2009 – 27.08.2014
Ks. Kozłowski Waldemar Sylwester, 15.07.2007 – 27.08.2014
Ks. Skiba Edward, 04.11.2005 – 01.07.2007
Ks. Dębowski Jerzy Zygmunt, 20.06.2003 – 01.07.2005
Ks. Szewczyk Robert Rafał, 30.06.1995 – 29.06.2002
Ks. Gosik Mariusz Andrzej, 23.06.1998 – 27.08.1998
Ks. Banaszek Cezary, 22.06.1996 – 20.06.1997
Ks. Chibowski Henryk Maciej, 19.08.1991– 30.06.1993
Ks. Wasilewski Henryk, 1946 – 09.06.1964
Ks. Lubański Mieczysław, 08.1961– 04.07.2015
Ks. Chibowski Andrzej Franciszek, 15.03.2000 –13.09.2009
Ks. Ostaszewski Ludwik, 1962 –1972
Ks. Kalinowski Marian, 1952 –1957
Liczba parafian: 15000
Parafię erygował Kard. Aleksander Kakowski 26 października 1913 roku z części parafii praskiej, a pierwszym proboszczem był Ks. Aleksander Sękowski.

Parafię erygował Kard. Aleksander Kakowski 26 października 1913 roku z części parafii praskiej, a pierwszym proboszczem był Ks. Aleksander Sękowski. W roku 1909 księżna Maria Radziwiłłowa wybudowała pierwszy kościół drewniany. W roku 1918 bierzmował młodych Kard. Achilles Ratti, późniejszy papież Pius X. Plany nowej świątyni, według projektu Zdzisława Mączeńskiego, zatwierdzono w 1934 roku, a do budowy przystąpiono w 1938 r. Świątynia uległa częściowym zniszczeniom w roku 1939, a w 1944 została doszczętnie spalona. Kard. Wyszyński poświęcił fundamenty pod nową świątynię w roku 1949, a w 1957 wmurował kamień węgielny. Do roku 1960, wtedy miało miejsce poświęcenie kościoła w stanie surowym, liturgię sprawowano w kaplicy Domu Pracy im. Kard. Aleksandra Kakowskiego przy ul. Poborzańskiej 33. W roku 1964 Kard. Stefan Wyszyński konsekrował nową świątynię. W latach osiemdziesiątych przebudowano prezbiterium, obłożono filary marmurem i rozbudowano organy (z 10 do 26 głosów). W latach 1985-1988 zbudowano Dom Katechetyczny, bardzo potrzebny, gdyż na katechezę przychodziło około 6 tys. dzieci i młodzieży. W roku 1992 przybyły marmurowe ołtarze: soborowy i ku czci Matki Bożej oraz chrzcielnica. Zamontowano 12 witraży i wstawiono nowe ławki. Od 2006 r. wymieniono posadzkę w kościele i zakrystii, schody przed kościołem, oraz wszystkie konfesjonały. Ufundowano nową drogę krzyżową na zewnątrz kościoła i tablice poświęcone Św. Janowi Pawłowi II i Prymasowi Tysiąclecia Stanisławowi Kardynałowi Wyszyńskiemu. Kilkanaście dni po katastrofie smoleńskiej stanął przed kościołem pomnik w kształcie drzewa upamiętniający ofiary mordu katyńskiego i katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. 15 maja 2011 roku miała miejsce koronacja figury Matki Bożej Różańcowej. W 2012 r. zakończono remont elewacji zewnętrznej kościoła. 19 czerwca 2014 odbyło się poświęcenie i oddanie do użytku wiernych Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu jako wotum parafian za 100 lat istnienia parafii. W 2015 25 marca Ks. Abp Henryk Hoser dokonał podniesienia świątyni do rangi Sanktuarium Diecezjalnego Matki Bożej Różańcowej.

Ks. Rejmuza Dariusz, do 09.06.2001
Ks. Marczak Dariusz, do 30.05.1998
Ks. Dec Mirosław, do 25.05.1996
Ks. Ruciński Jan, do 06.06.1976
Ks. Lubański Mieczysław, do 03.08.1958
Ks. Kubalski Krzysztof
Ks. Sułek Włodzimerz
S. Denkiewicz Elżbieta OSCap
Praga-Północ: Pożarowa, Toruńska (parzyste do Wysockiego), Targówek: Bartnicza, Baryczków, Bazyliańska (parzyste do Ogińskiego), Bolesławicka (do Poborzańskiej), Budowlana, Goworowska (do Poborzańskiej), Julianowska, Kiejstuta, Krakusa (do Ogińskiego), Krzywińska, Kurpiowska, Liwska, Łąkocińska, Majowa, Myszyniecka, Nadwiślańska, Nieszawska, św. Jacka Odrowąża, Michała Kleofasa Ogińskiego, Oliwska, Palestyńska, Poborzańska (do Rembielińskiej), Pożarowa, Rembielińska (nieparzyste do Poborzańskiej), Siedzibna, Staniewicka, Władysława Syrokomli, Matki Teresy z Kalkuty (do Rembielińskiej), Piotra Wysockiego, Zagraniczna (do Goworowskiej), Żytomierska

Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Loretańskiej, Warszawa, ul. Ogińskiego 7a, tel. 22 811 70 91

Zgromadzenie Sióstr Misjonarek Miłości, Warszawa, ul. Poborzańska 33, tel. 22 614 50 74

Zgromadzenie Sióstr Pocieszycielek Najświętszego Serca Jezusowego, Warszawa, ul. Syrokomli 23, tel. 22 811 17 60

Zgromadzenie Misjonarzy Synów Niepokalanego Serca Błogosławionej Maryi Dziewicy (Klaretyni), Warszawa, ul. Poborzańska 7, tel. 22 614 40 00