DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Przemienienia Pańskiego, Sulejówek-Miłosna
ul. Armii Krajowej 34
05-071 Sulejówek-Miłosna
07:00
18:00
07:00
08:00
09:30
11:00 z udziałem dzieci
12:30
18:00
07:00, 10:00, 17:00, 18:00
Ks. Mierzejewski Ryszard Stanisław, 02.03.1998 – 29.08.2009
† Ks. Jarosz Leonard, 30.06.1994 – 02.03.1998
† Ks. Kryszewski Jan, 25.07.1966 – 30.06.1994
Ks. Siemiński Antoni, 23.03.1957 – 25.07.1966
Ks. Kwiatkowski Władysław, 14.10.1946 – 23.03.1957
Ks. Lejchte Zdzisław, 01.09.1939 –14.10.1946
Ks. Brzeszczyński Marcin, 26.08.2016 – 26.08.2017
Ks. Barszczewski Michał, 27.08.2011– 26.08.2016
Ks. Kalinowski Paweł, 28.08.2011– 05.07.2014
Ks. Rudko Andrzej, 01.07.2007 – 28.08.2011
Ks. Wojno Wojciech, 01.07.2006 – 28.08.2011
Ks. Piotrkowicz Robert, 01.01.2004 – 01.07.2007
Ks. Hodyna Robert Zbigniew, 29.06.2002 – 01.07.2006
Ks. Kwiatkowski Andrzej Janusz, 28.06.2003 –11.01.2004
Ks. Kania Stanisław, 20.06.2000 – 20.06.2003
Ks. Milewski Piotr, 27.08.1998 – 29.06.2002
Ks. Staniszewski Artur, 28.06.1997 – 30.06.2000
Ks. Zawistowski Arkadiusz, 30.06.1994 – 08.06.1997
Ks. Praszczałek Adam, 19.05.1991– 30.06.1994
Ks. Figauzer Piotr, 04.07.1990 – 22.06.1993
Ks. Szwedkowicz Leszek Franciszek, 15.06.1988 – 04.07.1990
Ks. Regucki Tadeusz Władysław, 15.06.1985 –15.06.1988
Ks. Balicki Jan, 17.10.1983 – 01.12.1987
Ks. Kozub Jan, 31.05.1980 –15.06.1985
Ks. Olton Zbigniew, 04.06.1980 –17.10.1983
Ks. Zwierzchaczewski Andrzej, 24.06.1977 – 04.06.1980
Ks. Jaworski Tadeusz, 30.06.1977 – 31.05.1980
Ks. Jankowski Eugeniusz, 23.06.1976 – 24.06.1977
Ks. Kaczorowski Andrzej, 08.06.1974 –15.05.1976
Ks. Kmieć Tadeusz, 10.06.1970 – 08.06.1974
Ks. Gorgoń Jan, 10.06.1972 – 30.08.1972
Ks. Augustyński Franciszek, 10.06.1968 – 20.06.1970
Ks. Murawski Janusz, 19.11.1966 –10.06.1968
Ks. Drożdż Henryk Paweł, 13.07.1966 –19.11.1966
Ks. Karpiński Aleksander MIC, 19.07.1965 –12.07.1966
Ks. Nowak Czesław, 08.06.1964 –1966
Ks. Pisiak Czesław MIC, 19.09.1964 –19.07.1965
† Ks. Pazik Antoni, 18.09.1959 – 02.10.1963
† Ks. Kryszewski Jan, 30.06.1994 – 26.03.2004
† Ks. Staniec Stefan, 22.06.1993 – 26.06.1994 (†)
Ks. Ciesielski Stefan, 1961–1962
Ks. Malinowski Augustyn, 1959 –1961
Liczba parafian: 8000
Parafię erygował Abp Stanisław Gall 1 sierpnia 1939 roku z części parafii Okuniew i Długa Kościelna.

Parafię erygował Abp Stanisław Gall 1 sierpnia 1939 roku z części parafii Okuniew i Długa Kościelna. Pierwotnie nazywała się Cechówka, od 1960 r. Miłosna, a od 1962 r. Sulejówek-Miłosna. Sulejówek wzmiankowany jest w XV w. jako wieś Sulewo. W 1852 r. wioska liczyła 6 domów i 57 mieszkańców. Rozwój nastąpił po wybudowaniu w 1866 r. kolei warszawsko-brzeskiej. Na początku XX w. Sulejówek stał się miejscowością letniskową. W 1921 r. było już 65 domów i 390 mieszkańców. W Sulejówku mieszkał marsz. Józef Piłsudski (z przerwami od 1922 do 1935 roku), chętnie przebywały tu takie osobistości jak: Jędrzej Moraczewski, Stanisław Grabski, Maciej Rataj, Ignacy Paderewski. Prawa miejskie otrzymał w 1962 r.

Myśl o budowie kościoła zrodziła się wśród osób świeckich w 1928 roku w czasie uroczystości rodzinnych w domu mgra farmacji Gierasińskiego. W krótkim czasie powołano komitet budowy. Formalne przygotowania rozpoczęły się 14 września 1934 roku. Ks. Feliks Wasilewski z Okuniewa 23 września 1934 roku odprawił Mszę Św. w intencji rozpoczęcia budowy na placu ofiarowanym przez Jana i Pawła Łopatinów. 18 listopada 1934 roku poświęcono kamień węgielny. Projekt kościoła wykonał inż. arch. Konstanty Jakimowicz (z góry przypomina orła przygotowującego się do lotu). Pierwszą Mszę Św. w obecnym kościele odprawił 17 maja 1936 roku Ks. Czesław Gotlib. Podczas Pasterki, 24 grudnia 1937 roku, poświęcono wnętrze kościoła i ołtarz główny. Natomiast 3 maja 1953 roku Kard. Stefan Wyszyński poświęcił dzwony (Stefan i Antoni) oraz budynek plebanii. 28 maja 1972 roku Kardynał Prymas Stefan Wyszyński konsekrował kościół. Jego następca, Kardynał Prymas Józef Glemp, 6 sierpnia 1989 roku przewodniczył uroczystościom złotego jubileuszu parafii.

O. Duszczyk Justyn OSPPE, do 02.07.1995
Ks. Główka Piotr, do 27.05.1995
S. Deczewska Katarzyna CSFN, do 24.08.1991
O. Deczewski Piotr SI, do 26.08.1990
Sulejówek: Andersa, Armii Krajowej, Baryłki, Bema, Berlinga, Bydgoska, Chełmska, Chopina, Cicha, Cieplaka, Czynu Społecznego (parzyste do Przejazdu), Dąbka, Dąbrowskiego, Długa, Dobrzańskiego, Francuska, Głowackiego, Grabińska, Grudzińskiego, Grunwaldzka, Grzybowa, Hallera, Helska, Jagiellońska, Jagodowa, Jałowcowa, Jaśminowa, Kielecka, Kilińskiego, Kleeberga, Klonowa, Kochanowskiego, Kolejowa, Konarskiego, Konopnickiej, Kopernika, Koszalińska, Krakowska, Kraszewskiego, Krótka, Kutrzeby, Lema, Leśna, Lubelska, Łomżyńska, Łukasińskiego, Maczka, Magnoliowa, Magnuszewska, 3 Maja, Małachowskiego, Małego Księcia, Mazowiecka, Mickiewicza, Miedziana, Miła, Mińska, Nałkowskiej, Narutowicza, Niecała, Niemojewskiego, Norwida, Nowa, Okrzei, Olsztyńska, Olszyny, Opolska, Orzeszkowej, Partyzantów, Płocka, Pogodna, Polna, Południowa, Poznańska, Przejazd (nieparzyste), Przybyszewskiego, Rejtana, Sandomierska, Sejmowa, Sielankowa, Sienkiewicza, Księdza Ignacego Skorupki, Słowackiego, Solskiego, Sosabowskiego, Spacerowa, Stalowa, Starych Dębów, Staszica, Sucharskiego, Szaserów, Szczecińska, Szekspira, Szosowa, Świerkowa, Świętochowskiego, Tetmajera, Tęczowa, Torfowa, Tramwajowa, Traugutta, Tuwima, Warecka, Wąska, Wenecka, Wierzbowa, Wilsona, Wrocławska, 15 Września, Wyspiańskiego, Wyzwolenia, Zamojska, Zelwerowicza, Zielona, Żelazna