DIECEZJA WARSZAWSKO-PRASKA
Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, Strachówka
ul. Cypriana Kamila Norwida 10
05-282 Strachówka
07:30 w okresie kolędy
16:00 od października do marca oprócz okresu kolędy
18:00 od maja do września
09:00
10:30
12:00
09:00, 18:30
16:00
09:00, 18:30
Ks. Jerzak Mieczysław, od 01.07.2012
Ks. Dusza Andrzej Stanisław, 29.08.2009 – 01.07.2012
Ks. Czajkowski Antoni, 22.06.1993 – 29.08.2009
† Ks. Krupski Stanisław, 10.06.1987 – 22.06.1993
Ks. Misiak Jerzy, 25.05.1981–10.06.1987
† Ks. Iwanicki Mieczysław, 28.06.1974 – 25.05.1981
† Ks. Smolaga Stanisław, 31.03.1964 – 28.06.1974
† Ks. Góźdź Franciszek, 09.04.1952 – 31.03.1964
Ks. Michałowicz Jan, 15.04.1951– 09.04.1952
Ks. Michałowicz Jan, 24.09.1949 –15.04.1951
Liczba parafian: 605
Parafię erygował Abp Stefan Wyszyński 15 kwietnia 1951 roku z części parafii Sulejów i Dobre.

Parafię erygował Abp Stefan Wyszyński 15 kwietnia 1951 roku z części parafii Sulejów i Dobre. Miejscowość jest wzmiankowana w 1563 r. jako Straszowa Łąka. Została obrabowana w 1657 r. przez wojska cesarza Austrii, które wspomagały króla Jana Kazimierza. W październiku 1946 r. władza kościelna przysłała do Strachówki Ks. Jana Michałowicza, którego zadaniem było zorganizowanie parafii. Jego staraniem, w latach 1950-1951, zbudowano plebanię i murowany budynek gospodarczy. Kolejny proboszcz, Ks. Franciszek Góźdź, zgromadził materiał na budowę kościoła i w 1957 r. uzyskał pozwolenie na budowę. Świątynię zaprojektował arch. Mieczysław Piprek. Kamień węgielny i fundamenty kościoła poświęcił Bp Wacław Majewski 12 maja 1958 roku. Pierwszą Mszę Św. odprawiono 16 grudnia 1961 roku. Inną ważną datą jest 26 sierpnia 1962 roku, kiedy to Bp Jerzy Modzelewski uroczyście poświęcił świątynię. 28 maja 2001 roku uroczystościom 50-lecia parafii przewodniczył Bp Kazimierz Romaniuk. W czerwcu 2015 r. odbyły się Misje Święte, które prowadzili Ojcowie Redemptoryści z Nowej Osuchowej.

Ks. Czerwiński Włodzimerz, do 28.05.1987
S. Chychłowska Elżbieta
Księżyki, Osęka, Strachówka, Zofinin